معاون امور عمرانی شهرداری اردبیل گفت: در مجموعه تفریحی شورابیل هزار پارکینگ کوچک در نقاط مختلف احداث می‌شود.

شورابیل

به گزارش شهرخوان، معاون امور عمرانی شهرداری اردبیل گفت: ۳۸۰ میلیارد ریال در پروژه ‌ای عمرانی مجموعه گردشگری دریاچه شورابیل اردبیل سرمایه‌گذاری شد.

علی مسیب‌زاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: احداث مسیر پیاده روی سلامت، خیابان ۵۵ متری و ۴۵ متری از جمله پروژه‌هایی است که در مجموعه شورابیل در دست اجراست و با افتتاح آنها دسترسی پنج شهرک به داخل شهر تسهیل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در مجموعه تفریحی شورابیل هزار پارکینگ کوچک در نقاط مختلف احداث می‌شود.

شورابیل

مسیب‌زاده با اشاره به اینکه در شورابیل تمامی پروژه‌های اجرا شده بر اساس طرح جامع شهری است، ادامه داد: احداث کمپ‌های اقامتی، ساحل‌بندی در شورابیل و اجرای چندین پروژه‌ مشارکتی با حضور سرمایه‌گذاران در دست اجراست که عمده آن تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

دریاچه شورابیل یکی از جاذبه‌های طبیعی اردبیل است

معاون امور عمرانی شهرداری اردبیل بیان کرد: امید است با تکمیل این پروژه‌ها بزرگترین مسیر سلامت و پیاده‌روی کشور در شورابیل به صورت کامل افتتاح و زمینه توسعه گردشگری در این مجموعه بیشتر فراهم شود.

پیاده روی-شورابیل

 

دریاچه شورابیل یکی از جاذبه‌های طبیعی اردبیل است و بر اساس نتایج مطالعات زمین‌شناختی این دریاچه قدیمی‌تر از دریاچه ارومیه است.

شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران

شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می‌باشد ، این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده و هرگز یخ نمی‌زد ولی اوایل دهه ۷۰ با افزودن آب شیرین به آن از شوری آن کاسته شده و با سرد شدن هوا تمام یا بخشی از آن یخ می‌بندد.

شورابیل

این دریاچه دارای امکانات تفریحی ، ورزشی و فرهنگی بسیاری است که از آن جمله امکانات قایق‌رانی ، پیست دو و میدانی ، پیست دوچرخه‌سواری ، باغ‌وحش ، تعدادی هتل ، یک شهر بازی و رستورانی در وسط دریاچه است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/10856