معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تاکنون ۸ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است که تا این لحظه ۴۰ درصد روند اجرای طرح پیشرفت فیزیکی داشته و با اتمام این پروژه قطعا ً شاهد رونق تولید در بخش کشاورزی خواهیم بود.

مسعود امامی یگانه

به گزارش شهرخوان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: طرح شبکه گذاری آبیاری تحت فشار اراضی پایاب سد سرخاب در سطح بیش از ۳۵۰۰ هکتار با شتاب بیشتری در حال اجراست.

آئین آغاز فازهای شش‌گانه عملیات پروژه اراضی پایاب سد سرخاب با حضور نمایندگان مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و فرماندار شهرستان نیر و دیگر مسئولین ارشد استانی و شهرستانی برگزار شد.

مسعود امامی‌یگانه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در این آئین اظهار داشت: مساحت اراضی تحت پوشش این طرح ۳۵۳۰ هکتار و طول لوله‌گذاری شبکه اصلی ۱۰ کیلومتر و شبکه فرعی آن ۷۰ کیلومتر است و تعداد دهانه آبگیر این طرح ۳۷۸ باب بوده و تعداد بهره برداران از این طرح عظیم ۶۶۳ خانوار بهره‌بردار هستند.

سد

هزینه ۸ میلیارد تومان به پروژه اراضی پایاب سد سرخاب

وی افزود: تاکنون ۸ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است که تا این لحظه ۴۰ درصد روند اجرای طرح پیشرفت فیزیکی داشته و با اتمام این پروژه قطعا ً شاهد رونق تولید در بخش کشاورزی خواهیم بو .

افزود: روند اجرای این پروژه به گونه ای تنظیم شده است که ۶ پیمانکار در ۶ جبهه مختلف به صورت هماهنگ و منسجم در حال تکمیل این پروژِه هستند و خوشبختانه اجرای این طرح بدون هیچ گونه مشکلی با حمایت استاندار اردبیل و سعی و اهتمام سازمان جهاد کشاورزی استان با سرعت و دقت جلو می‌رود.

اتمام ۱۰۰ کیلومتر از عملیات لوله گذاری پایاب سد سرخاب

وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ کیلومتر از عملیات لوله گذاری این پروژه به اتمام رسیده است که بقیه مراحل اجرایی نیز با جدیت دنبال می‌شود.


اخبار استان اردبیل | مسعود امامی یگانه | معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل | سد پایاب

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/11076