تاریخ: ۰:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
شناسه خبر: 1109

اشتیاق‌آفرین بودن از جمله ویژگی های ذاتی و شاخصه مهم و کمیاب در یک شهر است، ویژگی هایی که ممکن است منحصربه فرد بوده و نمونه مشابهی در سایر شهرها نداشته باشد.

شورابیل، عنصری اشتیاق آفرین در کالبد شهر اردبیل

به گزارش شهرخوان، دریاچه شورابیل به عنوان بزرگ‌ترین دریاچه طبیعی درون‌شهری ایران، از جمله پدیده‌های مهم و منحصربه فرد موجود در محدوده شهری اردبیل است که به شکل باورنکردنی به عنوان عنصر شهری اشتیاق‌آفرین برای شهروندان و گردشگران شهر اردبیل عمل می کند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان امور شهری، این دریاچه با قابلیت‌های بی نظیری که دارد، آینده و سرنوشت گردشگری کلانشهر اردبیل را رقم خواهد زد، بطوری که موفقیت و یا عدم موفقیت متولیان امر در این زمینه در گرو چگونگی توجه متولیان امر به این ظرفیت مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

از طرفی با توجه به اقدامات گسترده‌ای که در طول دو الی سه سال اخیر از سوی شهرداری اردبیل در این مجموعه گردشگری انجام گرفته است، به نظر می رسد مسوولان شهری اردبیل و در راس آن ها دکتر حمید لطف اللهیان شهردار اردبیل به خوبی به اهمیت و تاثیرگذاری منطقه نمونه گردشگری شورابیل در آینده این شهر پی برده‌اند.

بهره‌برداری از طولانی ترین مسیر سلامت کشور، راه‌اندازی اولین ایستگاه دوچرخه سواری استان، طراحی زیبا و اجرای ورودی جدید مجموعه از سمت شهرک کوثر، آغاز عملیات اجرایی ورودی سوم دریاچه از سمت شهرک نادری با طرحی زیباتر، تداوم عملیات اجرایی شبکه بزرگراهی پیرامون دریاچه، همچنین سایر برنامه ریزی های صورت گرفته برای رونق و توسعه انسان محور مجموعه شورابیل، همه و همه از آینده‌ای روشن برای این مجموعه حکایت دارد.

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

 

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, , http://shahrkhan.ir/1109
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید