آفت منفعت طلبی صرف و دو رنگی، جامعه ما را از نظر اخلاقی به ورطه نابودی می کشد.

شورای شهر

روز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸  شاهد برگزاری انتخابات داخلی شورای شهر اردبیل بودیم که طی آن آقایان پوستی بعنوان رییس شورا، انصاری نایب رییس، فتحی خزانه دار و هاشمی و رونقی نیز بعنوان منشی اول و دوم و خانم قدیمی بعنوان سخنگو انتخاب شدند.
همکار خانمی که در تیم مقابل قرار داشتند قبل از جلسه بسیار تلاش کردند پوستی را جذب تیم‌شان کرده و خودشان بعنوان نایب رییس انتخاب شوند که طرحشان با شکست مواجه شد. در پی این ناکامی و گاز برخی ها اقدام به اشتراک استوری حاوی توهین به ۶ نفر کردند که با پاسخ در خور پوستی همراه بود.
“دوئمه تاختا قاپینی دوئرلر دمیر قاپوئی”

آز آنجاییکه گیر کردن پدال گاز بسیار خطرناک است و برای مهار کردنش بایستی ضمن خلاص کردن دنده از ترمز دستی نیز استفاده کرد، خانم محترمه بسان خودرو پدال گیر کرده بجای قبول باخت، مصاحبه ای کردند؛ حاوی نظرات غیر منطقی، که چرا پوستی رییس شده و یا اینکه چرا انصاری بازاری نایب رییس شده.

“به مصلحت از نوشتن برخی شاخصه های ایشان میگذرم و بنا را براین میگذارم شاید خود ایشان هم بعد از این منطق غیر عقلانیشان به عقل آمده باشند.”

عضو محترمه جهت اطلاع :
یکی از اعضایی که در شورای فعلی خیلی قبول دارم و رای دادم بعد از افسانه و هوشیار همین حاج جواد (انصاری) بود. حتما می دانید وقتی شما در انتخابات به دروغ از عنوان مهندسی استفاده می کردید ایشان از نام نیک خود در بین مردم استفاده کردند.
به یاد داشته باشید انصاری هم تحصیلات دارند حتی بسیار بیشتر از شما. ضمنا کارمند بوده اند و مهمتر اینکه داوطلبانه در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند.
انصاری فردی خود ساخته است، موقعی که باید از جوانی لذت میبرد در جبهه بود‌، تا برگشت در اداره خدمت کرد و فوق لیسانس فقه دارند.

بعنوان برادر بزرگتر و همکار توصیه می کنم نشستن در جمعی که انصاری و افسانه و عزیززاده و پوستی و … هستند را برای خودتان در دفتر خاطرات ثبت کنید. من اغلب خاطراتم خصوصا نشست با بزرگان و همچنین خاطرات جالب را یاداشت می کنم. بعدا خواندنش برایم لذت بخش هست. اتفاقا خاطره‌ای نیز از شما دارم اگر مخالف نباشید بعدا در مطلبی جداگانه بنویسمش که خالی از لطف نیست.
خود من منتقدِ خیلی از آراء این عزیزان و در کل شورا بوده‌ام ولی انتقادم از ارادتم به انصاری و افسانه و… نکاسته است.
و اما دکتر پوستی
در فضای مجازی شما و دو عضو دیگر با کامنتی بدون نام نویسنده به پوستی تاختید که چرا از ریاست دست برنمیدارد و جوانگرایی نمی کند. افسوس هم خوردید که چرا در انجمن شهری که در زمان طاغوت، دکتر معماری و منافزاده و … رییس بودند در شورای فعلی الان دکتر پوستی رییس است و بنوعی این قضیه را حقارت دانستید.
غافل از اینکه نمی دانستید. ابوی دکتر پوستی هم ضمن اینکه دبیر و ورزشکار نامداری بودند نایب رئیس آخرین انجمن شهر اردبیل نیز بودند و از این حیث در شهرهای درجه ۱۱ تنها نمونه هستند.
ولی دکتر پوستی هم سواد آنچنانی ندارند؛ پزشک هستند.!پزشک‌متخصص !
بعنوان کسی که چندین سال در شورا بوده باید اذعان کنم شورا از همه رشته ها و طیف‌های جامعه عضو لازم دارد روحانی، مهندس، پزشک، فرهنگی، ورزشی‌‌ و…. کمیسیون بهداشت یکی از کمیسیونهای اصلی و تخصصی شورا هست.
همکار محترم ؛ میخواستید چه کسی رییس باشد خودتان؟ رای رای …
اصلا بفرمایید بگویید با کدامین رزومه در شورای شهر کاندیدا شده اید؟
الان خودتان با سابقه یا بدون سابقه با رای مردم عضو شورا شده اید. بنده به نوبه خود به رای مردم احترام قائل و شما را وکیل خود میدانم ولی خودتان چطور به رای همکارانتان در انتخاب رییس و نایب رییس احترام نمی گذارید. اصلا تا بحال شنیده اید بنده درجایی بگویم یا بنویسم شما با استفاده از چهره آرایش شده رای آورده اید. بالاخره آنهم تنها نکته مثبت شما بصورت خدادادی و کمی هم دستکاری پزشکان پوست و جراح بحساب می آید. اگر آنرا هم نداشتید از آخر نفر اول تا دهم میشدید چون مردم به لیسانس روانشناسی پیام نور رای نمی دهند غالبا …
ضمنا شما وارد سیاست نشده ابتدا در جبهه ایستادگی حضور مستمر داشتید . بعد سُریدید در لیست امید و اصلاح طلبان …چرا ؟سفته ائله ممیش دخله؟

مع الاسف امروز این آفت منفعت طلبی صرف و دو رنگی، جامعه ما را از نظر اخلاقی به ورطه نابودی می کشد.
باید بزرگان و نخبگان فکری به حالمان بکنند.

مهندس نادر فرزانه
عضو شورای دور سوم اردبیل


استان اردبیل، شورای شهر اردبیل، نادر فرزانه

  پرینت

http://shahrkhan.ir/11236