تاریخ: ۱۱:۰۶ :: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
شناسه خبر: 1158

از جمله پتانسیل های بالقوه استان اردبیل، وجود پایانه مرزی بیله سوار مغان در شمالی ترین نقطه این استان در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان است.

پایانه مرزی بیله سوار در مسیر رونق و شکوفایی

شهرخوان – فرزاد تقی زاده:

از جمله پتانسیل های بالقوه استان اردبیل، وجود پایانه مرزی بیله سوار مغان در شمالی ترین نقطه این استان در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان است.

 

خبر خوش اینکه، تغییرات و توسعه قابل لمس صورت گرفته در پایانه مرزی بین المللی بیله سوار، از قرار گرفتن این پایانه مرزی در مسیر رونق و شکوفایی حکایت دارد.

 

هرچند در حال حاضر اقدامات بسیار مناسبی از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در زمینه توسعه محیطی، ساختمانی، تجهیزاتی و خدماتی در پایانه مرزی بیله سوار انجام گرفته است، اما با توجه به موقعیت ویژه این پایانه؛ اعتقاد داریم جای کار بیش از این هم وجود دارد و با شبانه روزی شدن خدمات و تامین یک سری نیازها، پایانه بیله سوار می تواند به مهم‌ترین و توسعه یافته ترین پایانه مرزی کشور تبدیل شود.

 

از طرفی، تصویب و اجرایی شدن منطقه آزاد استان اردبیل، افق روشن تری پیش روی توسعه پایانه مرزی بیله سوار و کل استان قرار داده است.

 

مهم‌ترین چالش پیش روی پایانه مرزی بیله سوار که البته شامل حال کل شهرستان های واقع در شمال استان اردبیل می شود، عدم اتمام طرح ملی #بزرگراه_قفقاز و همچنین عدم اتصال ریلی به مرکز استان و مرز آذربایجان است که در صورت اجرایی شدن و اتمام این دو پروژه حیاتی، اصلی ترین زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه هرچه مطلوب تر پایانه مرزی بیله سوار مغان به عنوان پیشانی استان اردبیل، فراهم می شود.

برچسب ها لینک کوتاه
, , http://shahrkhan.ir/1158
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید