تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
شناسه خبر: 1169

شهردار اردبیل در مراسم افتتاح ساختمان منطقه 5 شهرداری، از تاسیس این منطقه بدون تحمیل هیچ گونه هزینه اضافی به مجموعه شهرداری با هدف ایجاد تسهیل در خدمات رسانی به مردم شهر خبر داد.

شهرداری منطقه ۵ اردبیل بدون هزینه اضافی تاسیس و افتتاح شد/ هدف، خدمت رسانی سریع به مردم

به گزارش شهرخوان، حمید لطف اللهیان در این مراسم که پیش از ظهر روز یکشنبه ۲ اردیبهشت در محل ساختمان اداری شهرداری تازه تاسیس منطقه ۵ برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از تلاش کارکنان مجموعه شهرداری و همراهی شورای شهر و مسوولان استانی با این مجموعه، افتتاح شهرداری منطقه ۵ اردبیل را اقدامی در راستای ایجاد سهولت در امر خدمات رسانی سریع و مطلوب به شهروندان اعلام کرد.

وی ایجاد تسهیل در دسترسی شهروندان به خدمات شهرداری را اولین دستور کار مجموعه شهرداری از دوره چهارم و ابتدای دوره پنجم شورای شهر اردبیل بیان کرد و گفت: همه همت ما بر این بود تا با اولویت دادن به نیازهای اساسی، پروژه های ضروری در زمانی که مسایل اقتصادی با مشکلاتی مواجه است، مورد توجه قرار گرفته و انجام بگیرد.

لطف اللهیان تصریح کرد: بر این اساس تاسیس شهرداری منطقه ۵ شهرداری اردبیل بدون هیچ گونه تحمیل هزینه در دستور کار قرار گرفت تا در مراجعات مردمی و دسترسی شهروندان به خدمات شهرداری تسهیل ایجاد شود، امروز این منطقه به صورت رسمی کار خود را آغاز می کند و ساختمان فعلی نیز در میدان جهاد ابتدای خیابان جام جم به طور موقت بوده و در سال های آتی ساختمان اصلی منطقه ۵ شهرداری احداث خواهد شد‌.

شهردار اردببل خاطرنشان کرد: اهالی محترم منطقه شامل ساکنین شهرک های سینا، زرناس، توحید، شهید رجایی، دانش آباد و …  با راه اندازی مدیریت منطقه ۵ به راحتی می توانند جهت دریافت خدمات لازم به این ساختمان مراجعه نمایند.

 

ساماندهی ترافیک، اولویت برنامه های شهرداری و شورای شهر/ پل قدس در موعد مقرر به بهره برداری می رسد

شهردار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم افتتاح ساختمان مدیریت منطقه ۵ شهرداری، امر ساماندهی ترافیک  را از برنامه های اولویت دار شهرداری و شورای شهر اردبیل بیان کرد و افزود: در همین راستا در سال گذشته نزدیک به ۸۰۰ دستگاه تاکسی و بخشی از ناوگان اتوبوسرانی نوسازی شده و این نوسازی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت.

لطف اللهیان افزود: طرح جامع ترافیک اردبیل در دست مطالعه بوده که امیدواریم با اتمام و عملیاتی شدن آن تغیر مناسبی را در وضعیت ترافیک شهر شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ حدود ۲۴۰ هزار تن آسفالت از سوی شهرداری اردبیل تولید و در سطح شهر پخش شد که این امر به رغم مشکلات عدیده مالی موجود، کاری بی سابقه در طول تاریخ شهرداری اردبیل بود.

لطف اللهیان بهره برداری از فاز نخست پل قدس در سال گذشته بر حسب تعهدات مجموعه شهرداری در خصوص این پروژه را یادآوری کرد و گفت: یکی از اولویت دارترین و ضروری ترین پروژه های عمرانی شهر اردبیل پروژه عظیم تقاطع غیرهمسطح پل قدس است.

این مسوول با اذعان به اینکه امروز و همزمان با شروع فصل کاری تاکید ما بر ایجاد تسریع در عملیات این پروژه بزرگ است تا بتوانیم در موعد مقرر به بهره برداری رسانده و تحویل شهروندان عزیز نماییم، افزود: در بازدید اخیر استاندار محترم بر تسریع در اجرای پروژه پل قدس تاکید شد که این امر دلیلی بر ضرورت اجرای این پروژه مهم عمران شهری است.

 

۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه پل دارپخش تنها در طول یک سال/ بهره برداری در نیمه اول امسال

شهردار اردبیل در ادامه سخنان خود افزود: پل داروپخش یکی دیگر از پروژه های مهم عمران شهری اردبیل است که تنها در طول سال ۹۶ حدود ۵۰ درصد بیشتر از سال های قبل پیشرفت فیزیکی داشت و پیشرفت این پروژه در مجموع به بالای ۷۰ درصد رسید و با برنامه ریزی صورت گرفته در صدد هستیم تا پایان نیمه اول امسال به بهره برداری برسد.

لطف اللهیان تصریح کرد: در سال های ۹۵ و ۹۶ بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و گردشگری با پیوست های فرهنگی و اجتماعی در منطقه نمونه گردشگری دریاچه شورابیل اجرا شده است.

وی افزود: جاده تندرستی اجرا شده در رینگ دریاچه شورابیل که به اذعان مسوولان ورزشی کشور طولانی ترین جاده تندرستی کشور است، از جمله اقدامات مهم شهرداری اردبیل در مجموعه شورابیل بوده که زمینه استفاده بهینه شهروندان عزیز از این مجموعه کم نظیر را فراهم کرده است.

لطف اللهاین بیان کرد: آنچه امروز خدمات شهرداری ها را تحت تاثیر قرارداده است وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود حاکم در جامعه است، اما این مشکلات هیچ گاه موجب نشد تا خدمات شهرداری اردبیل متوقف شود.

شهردار اردبیل گفت: امسال با ایجاد منطقه ۵ شهرداری، امیدواریم بتوانیم علاوه بر معابر اصلی، کار بهسازی و اصلاح هندسی را در معابر فرعی شهر نیز به انجام برسانیم.

وی همچنین رسیدن سرانه فضای سبز شهر اردبیل به بیش از ۸ متر مربع برای هر نفر را از دیگر دستاوردهای مجموعه شهرداری اردبیل با حمایت شورای اسلامی شهر برشمرد و افزود: تلاش داریم برای رسیدن به استاندارد سرانه فضای سبز شهری؛ سالانه نیم متر مربع به فضای سبز شهری اردبیل اضافه کنیم.

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

 

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, , http://shahrkhan.ir/1169
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید