مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:
تاریخ: ۱۳:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
شناسه خبر: 1186

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: استان اردبیل به لحاظ شاخص طول بزرگراه های بین شهری نسبت به سایر استان ها عقب مانده است و تلاش داریم با برنامه ریزی این کمبود را در استان جبران کنیم.

تلاش برای جبران کمبود بزرگراه در استان/ امسال۳۰ کیلومتر بزرگراه در اردبیل احداث می شود

به گزارش شهرخوان، محبوب حیدری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن ارائه گزارش عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در سال ۹۶ و تشریح برنامه‌های مهم این اداره کل در سال جاری، اظهار کرد: در حوزه احداث و بهسازی راه‌های اصلی و فرعی، اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل امسال احداث ۳۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۰ کیلومتر راه اصلی و ۲۰ کیلومتر بهسازی راه‌های اصلی را در دستور کار خود قرار دارد و ۲ تقاطع غیرهمسطح نیز در جاده‌های استان احداث می‌شود.

وی گفت: در رابطه با احداث راه‌های روستایی امسال برنامه‌ریزی برای احداث ۱۵ کیلومتر راه اصلی، ۵۰ کیلومتر بهسازی و ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت انجام شده که در مجموع برای انجام پروه‌های احداث و بهسازی راه‌های ساتان اردبیل به تخصیص حدود ۱۲۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم مسوولان توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

حیدری خاطرنشان کرد: امسال در رابطه با نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی در استان اردبیل، ۵۰ میلیارد تومان در قالب یک هزار و ۲۵۰ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: از بابت اجرای پروژه‌های حوزه راه در سال گذشته نیز حدود ۱۳۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی داریم که با احتساب ۱۲۴ میلیارد تومان مورد نیاز برای پروژه‌های سالجاری، نیازمند ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه راه هستیم.

 

افزایش چهار برابری اعتبار پروژه‌های راه استان در بودجه سال ۹۷ نسبت به سال گذشته

 

حیدری تصریح کرد: برخلاف روند کاهشی بودجه بخش راه در کل کشور، در بودجه سال ۹۷ افزایش چهار برابری اعتبارات پروژه‌های راه استان اردبیل نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم

این مسوول تاکید کرد: سال گذشته ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان برای احداث باند دوم جاده اردبیل- مشگین شهر- اهر بودجه در نظر گرفته شده بود که امسال به بیش از ۷ برابر افزایش پیدا کرده و در حدود ۱۴ میلیارد تومان شده و پروژه کلور – درام که سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان بودجه داشت، امسال به ۱۹ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: ۲ میلیارد تومان برای بهسازی راه اصلی جلفا- اصلاندوز – پارس آباد در سال گذشته اعتبار تخصیص یافته بود که امسال به ۱۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و بودجه پروژه ۳ راهی امیرکندی نیز، با افزایش طول پروژه از ۹۷۰ میلیون تومان به ۱۴ میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از جمله اخبار خوب و امیدوارکننده برای حوزه راه استان اردبیل، الحاق پروژه‌های بهسازی جاده‌های اردبیل – سرچم و اردبیل – آستارا به پیوست یک قانون بودجه است که با این اقدام، بودجه مورد نیاز این پروژه‌ها تا زمان اتمام از طرف دولت تأمین می‌شود.

 

اجرای طرح تفصیلی و جامع در ۱۰ شهر استان اردبیل

حیدری با اشاره به برنامه‌های حوزه عمران و بهسازی افزود: امسال اجرای طرح تفصیلی و جامع در ۱۰ شهر استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته و در رابطه با نوسازی بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی نیز در سطح استان اردبیل، یک هزار و ۲۵۰ فقره تسهیلات در قالب ۵۰ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: طرح مسکن امید نیز طرحی از طرف دولت برای خانه‌دار کردن افراد متقاضی است که در این طرح، زمین از طرف دولت و ساخت از طرف بخش خصوصی بوده که قیمت تمام شده این واحدهای مسکونی برای افراد ارزان خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: ۱۲ میلیارد تومان برای اجرای برخی از پروژه‌های حوزه عمران و بهسازی امسال در استان اردبیل برنامه‌ریزی شده است.

 

احداث بیمارستان نجف‌زاده اردبیل با ۹۰ میلیارد تومان اعتبار

 

حیدری با اشاره به پروژه‌های مهم در حال ساخت این اداره کل اظهار داشت: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی پارس‌آباد در ۱۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع و با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان احداث و در مراحل پایانی تکمیل ابنیه قرار دارد که در هفته‌های آینده این پروژه پیش تحویل می‌شود.

وی گفت: احداث بیمارستان خیر نجف‌زاده اردبیل نیز در زمینی به مساحت ۲۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع عملیات اجرایی آن شروع شده و برای احداث این بیمارستان ۲۵۸ تختخوابی حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بوده و ظرف مدت ۴ سال تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: بیمارستان مشگین‌شهر نیز در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع زیربنا، ۳۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار هستیم که این بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی خواهد بود.

 

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, http://shahrkhan.ir/1186
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید