مدیرکل تشکل های دینی کشور در اردبیل:
تاریخ: ۱۴:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
شناسه خبر: 1198

مدیرکل تشکل های دینی کشور گفت: تحقق شعار سال "حمایت از کالای ایرانی" کار فرهنگی می طلبد.

به گزارش شهرخوان، رضا معممی مقدم، در نشست فصلی کانون مداحان، شعرای آئینی و شورای هیئات مذهبی استان اردبیل که در محل سالن اجتماعات قهوه سویی سرعین برگزار شد، بر ضرورت توجه به کارهای فرهنگی در تشکل های دینی و مذهبی تاکید کرد.

وی افزود: تحقق شعار سال حمایت از کالای ایرانی که وجه اصلی آن نیز برعهده مردم است، کارهای فرهنگی همچون کارهای صورت گرفته در هیئات مذهبی و کانون مداحان و شعرای آئینی را می طلبد.

معممی مقدم تصریح کرد: یکی از باورهای جدی انقلاب اسلامی نهاد سازی مردمی است جهت ایجاد ادبیات و فهم فرهنگی مشترک، یعنی کاری که در چنین نشست هایی انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه تشکل ها و نهادهای غیررسمی بایستی طوری عمل کنند که خود تضمین تداوم اقدامات خود باشند، افزود: ما باید از رویکرد تبلیغی به سمت رویکرد تربیتی قدم برداریم.

مدیرکل تشکل های دینی کشور خاطرنشان کرد: اگر در هیئات مذهبی و کانون مداحان، باورسازی و باورپذیری شعار حمایت از کالای ایرانی ایجاد شود، گام بزرگی در جهت رفع دغدغه های موجود در این عرصه در جامعه برداشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: مداحان و شعرای آئینی می توانند برای رفع دغدغه های عالمانه مقام معظم رهبری به خصوص در زمینه فرهنگ جامعه گام های جدی بردارند.

معممی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود عزاداری را نشانه و وسیله دانست و افزود: عزاداری هدف نیست و اگر عزاداری هدف شود، آخر خط خواهد بود و گفته نمی شود تا دانسته شود، گفته می شود تا گریانده شود.

به گفته این مسوول، در عزاداری اصل و هدف این است که بگوییم چرا امام حسین (ع) شهید شد، نه اینکه صرفا بگوییم امام حسین (ع) چگونه شهید شد.

مدیرکل تشکل های دینی کشور افزود: عزادار واقعی برای جامعه جوان عاشورایی تربیت می کند، و جوان عاشورایی جوانی است که مسلح به علم و تکنولوژی روز می شود.

معممی مقدم ابراز کرد: ما باید نسبت به مشکلات اجتماعی موجود در جامعه نظیر طلاق، مفاسد اجتماعی، اعتیاد، بیکاری و … بی تفاوت نباشیم و امید رهبر معظم انقلاب در عرصه اقدامات فرهنگی به تشکل های دینی و مذهبی است.

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

 

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, , , http://shahrkhan.ir/1198
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید