مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل از آمادگی شرکت شهرک‌های صنعتی برای حمایت از سرمایه‌گذاران برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خبر داد.

مهارت اشتغال فنی

به گزارش شهرخوان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل با بیان اینکه ایجاد چهار ناحیه صنعتی جدید در استان در حال اجراست، گفت: ۱۰ ناحیه صنعتی دیگر نیز طی برنامه ششم توسعه در این استان راه‌اندازی خواهد شد.

محمد اهلی در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: این نواحی در هشجین خلخال، انگوت گرمی، موران گرمی و کزج خلخال با هدف اشتغال‌زایی و رونق تولید راه‌اندازی خواهد شد.

رونق اقتصاد در مناطق محروم با راه‌اندازی شهرک‌ها

وی اضافه کرد: با ایجاد و راه‌اندازی شهرک‌ها و نواحی جدید صنعتی در روستاها و مناطق محروم این استان شاهد رونق اقتصادی در مناطق محروم خواهیم بود.

اشتغال زنان در صنعت

اهلی از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه‌گذاران برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خبر داد و اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی مشوق‌های لازم را برای سرمایه‌گذارانی که اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، در نظر گرفته است.

وی اظهارداشت: برای تحقق رونق تولید مشوق‌های حمایتی در شهرک‌های صنعتی اعمال می‌شود تا در سال رونق تولید فضای حمایتی از اشتغال و تولید فراهم آید.

اهلی افزود: این مشوق‌های اعطایی شامل واگذاری زمین، بخشودگی مالیات، تشویق‌ها در حوزه بهره‌برداری، اعطای عرصه‌های بزرگ سرمایه‌گذاران و همچنین مشوق‌های حوزه ایثارگران و نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

ایجاد زیرساخت های لازم در شهرک و نواحی صنعتی

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان برای تحقق شعار رونق تولید ایجاد می‌شود، گفت:یکی از اهداف مهم شهرک‌های صنعتی تامین زیرساخت‌های لازم برای رونق تولید و اشتغال زایی است و تلاش می‌شود با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رونق تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سرعت گیرد.

اهلی بر روند رونق بخشی به واحدهای راکد و غیرفعال و همچنین کمک به رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای صنعتی تاکید کرد و افزود: با حمایت مسئولان و مدیران استانی مشکلات و کمبودهای شهرک‌های صنعتی استان مرتفع و به رونق و توسعه در این بخش کمک خواهد شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه حمایت از صنعتگر ، اشتغال و کارآفرینی را بدنبال خواهد داشت، اظهار داشت: حمایت از صنایع کوچک به تولید زودبازده منجر شده و راهگشای رشد صنعت است.

در حال حاضر ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل فعال است.


تولید زودبازده با حمایت از صنایع کوچک

  پرینت
  • منبع خبر : ایرنا

http://shahrkhan.ir/12499