تاریخ: ۱۱:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
شناسه خبر: 1254

هنرمند مردمی و نامی کشور ناصر چشم آذر آهنگساز و موسیقیدان اردبیلی الاصل صبح روز جمعه 14 اردیبهشت ماه بر اثر سکته قلبی درگذشت و یادش به ضمیمه آثار بی نظیر وی همچون "باران عشق" برای دوستدارانش جاودانه شد.

به گزارش «شهرخوان»، ناصر چشم‌ آذر متولد ۱۰ دی ۱۳۲۹ در اردبیل بود. این هنرمند فقید در کودکی ساز آکاردئون را برگزید و همراه آن تئوری موسیقی را نیز فراگرفت. او تا ۱۶ سالگی در اداره کل هنرهای زیبا کشور از طریق‌موسیقی های فولکوریک – ارمنی – آشوری و ایرانی به فعالیت پرداخت و در ۱۷ سالگی به عراق رفته و کنسرتی را برای سفارت ایران در عراق رهبری کرد. دوره‌های موسیقی جاز را در سن ۲۰ سالگی در آمریکا گذراند و در این حوزه پیشتاز بود.

چشم آذر در سال ۱۳۵۷ نیز برای ادامه تحصیلات موسیقی راهی آمریکا شده و به مدت ۵ سال دوره موسیقی فیلم را فراگرفت. ناصر چشم آذر در ۹ اردیبهشت سال ۱۳۶۳ به ایران بازگشت و ادامه فعالیت های خود را از سر گرفت و چندی پیش پس از سی سال یک کنسرت موسیقی در تالار وحدت داشت.

این آهنگ ساز برای موسیقی متن فیلم‌های «هامون» و «خواهران غریب» کاندیدای بهترین سیمرغ بلورین موسیقی متن فیلم شد و یک بار در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر برای «بلندی های صفر» و «چشم شیطان» سیمرغ بلورین برد و یک بار دیگر در  بیستمین جشنواره فیلم فجر برای موسیقی فیلم «قارچ سمی» سیمرغ بلورین دیگری به او اهدا شد.

یکی از خاطره انگیزترین آلبوم‌های این موزیسین، آلبوم «باران عشق / The Rain of Love» که سال ۲۰۰۰ به صورت رسمی وارد بازار شد و تا به امروز یکی از زیباترین و ماندگارترین آلبوم‌ها بی کلام ایرانی است. قطعات این آلبوم آنقدر از تلوزیون پخش شده که برای مخاطبان بسیار آشناست.

«شهرخوان» درگذشت این هنرمند را به خانواده وی و جامعه هنری استان اردبیل و کشور تسلیت می گوید.

 

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, http://shahrkhan.ir/1254
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید