معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: سد و شبکه احمد بیگلو با ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار آماده افتتاح است که ۲ هزار و ۳۵ هکتار اراضی مشگین‌شهر را تحت پوشش آبی قرار می‌دهد.

مسعود امامی یگانه

به گزارش شهرخوان، معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۱۰۱ پروژه عمرانی نیمه‌تمام در این استان وجود دارد که برای تکمیل آنها تلاش می‌شود.

مسعود امامی‌یگانه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: این پروژه‌ها شامل آبرسانی ،راه‌سازی،سدسازی ، مربوط به دهیاری‌ها و شهرداری‌هاست که تکمیل و راه‌اندازی آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت :امسال پنج هزار و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های عمرانی استان اختصاص یافته که چهار هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال آن مربوط به اعتبارات عمرانی و ملی و ۳۶۰ میلیارد ریال دیگر مربوط به اعتبارت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.

او تشریح کرد: سد و شبکه احمد بیگلو با ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار آماده افتتاح است که ۲ هزار و ۳۵ هکتار اراضی مشگین‌شهر را تحت پوشش آبی قرار می‌دهد و سد تازه‌کند پارس‌آباد با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار ،سد عمارت گرمی با سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله پروژه‌های شاخص هستند که امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

پیشرفت ۹۳ درصدی سد عمارت

امامی گفت: عملیات اجرایی سد عمارت با ۱۱۸میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی بخوبی پیش می‌رود و در حال حاضر دارای ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی است که پیش‌بینی شده در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

سد

وی درباره عملیات اجرایی پایاب سد سبلان مشگین‌شهر افزود: برای اجرای این پروژه ۹۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و ۶۰۰ میلیارد ریال هم تسهیلات بانکی برای این پروژه اختصاص داده شده که تکمیل آن در دستور کار قرار گرفته است.

مجهز شدن سه هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی به آبیاری نوین با تکمیل پایاب سدگیوی

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های شاخص استان پایاب سد گیوی است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده و ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از محل ماده ۵۶ در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌شود که در صورت تکمیل سه هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی به آبیاری مدرن مجهز خواهد شد.

امامی با بیان اینکه سد عنبران پیشرفت خوبی دارد، افزود: برای این پروژه هم ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره عملیات اجرایی فاضلاب اردبیل و نمین گفت: هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق تسهیلات ماده ۵۶ برای این پروژه‌ها توافق شده و فاضلاب نیر هم ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: پروژه‌های فاضلاب شهرهای بیله‌سوار ، گیوی و سرعین هم قرار است تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسند.


بهره برداری سد عمارت در دهه فجر امسال

  پرینت
  • منبع خبر : ایرنا

http://shahrkhan.ir/12548