رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: در کنار ساخت مدارس جدید به ویژه در شهرستان‌های پرجمعیت ضرورت دارد تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و همچنین استانداردسازی فضاهای آموزشی از جهات مختلف مورد توجه قرار گیرد.

یعقوب هاشمی

به گزارش شهرخوان، رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: آموزش زبان ترکی براساس اصل صریح قانون اساسی باید در مدارس استان اردبیل مورد توجه قرار گرفته و راه‌اندازی شود.

یعقوب هاشمی در جلسه شورای اسلامی استان اردبیل که با حضور اعضا و با دعوت از مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به برخی اقدامات انجام شده در سطح ملی و تعدادی از استان‌های آذری‌نشین امیدواریم با تلاش آموزش و پرورش استان اردبیل موضوع آموزش زبان ترکی در مدارس استان به عنوان یک مطالبه عمومی مورد توجه قرار گیرد.

تهیه مجموعه کتاب‌های آموزشی شهروندی

وی با توصیه به همکاران شورا و شهرداری به تهیه مجموعه کتاب‌های آموزشی شهروندی در محورهای آموزشی مختلف خواستار توزیع آن در بین دانش‌آموزان استان شد تا نسل آینده بیشتر و بهتر با حقوق شهروندی و همچنین مسایل مرتبط با آن آشنا شوند.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل در مورد نیروی انسانی و جایگاه آموزش و پرورش در بحث توسعه‌ای بیان کرد: آموزش و پرورش زیربنای برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها در این بخش است که در قالب یک تشکیلات منسجم سعی دارد در بخش آموزشی و مهارتی نسل آینده را در حوزه اشتغال و کارآفرینی کمک کند.

تخریب و بازسازی مدارس فرسوده

هاشمی به وضعیت فضاهای آموزشی و ضرورت بهبود و اصلاح این شاخصه مهم اشاره کرد و گفت: در کنار ساخت مدارس جدید به ویژه در شهرستان‌های پرجمعیت ضرورت دارد تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و همچنین استانداردسازی فضاهای آموزشی از جهات مختلف مورد توجه قرار گیرد.

مدرسه دانش آموزان

استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس

وی با بیان استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس نیز تصریح کرد: در برخی از مناطق روستایی این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد تا خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان دغدغه‌ای از بابت رخداد حوادث ناگوار نداشته باشند.

مدرسه

گله‌مندی اعضای شورای استان از پائین بودن شاخصه‌های کنکور

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل به گله‌مندی اکثر اعضای شورای استان از پائین بودن شاخصه‌های کنکور اشاره کرد و گفت: از جهات مختلف این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد تا با استعدادترین دانش‌آموزان در بهترین دانشگاه‌های کشور تحصیل کرده و برای کشور و استان اردبیل مفید باشند.

هاشمی با تبریک فرارسیدن سال جدید تحصیلی بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر شوراهای شهر و روستا، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ارتقا و مناسب‌سازی مکان‌های آموزشی اعم از زیباسازی در فضای کالبدی مدارس، درختکاری، کمک به محوطه‌سازی و دقت بیشتر در توسعه مناسب فضای شهری و بهسازی مدارس این محدوده تاکید کرد.

وی نشست تعاملی با اعضای شورای استان اردبیل اظهار کرد: تک تک اعضای شورای استان که در حقیقت عصاره پارلمان محلی هستند در اینجا خواسته‌ها و مطالبات مردمی را بازگو کردند که انتظار می‌رود مدیر کل آموزش و پرورش استان با سعه صدر نسبت به رفع این دغدغه‌ها، مشکلات و نارسائی‌ها گام بردارند.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/12701