شعارهایی که رنگ و بوی واقعیت می گیرد؛
تاریخ: ۲۱:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
شناسه خبر: 1279

هر چه پروژه های در دست اجرا در مجموعه گردشگری دریاچه شورابیل تکمیل‌تر می شود، شعارهای دکتر لطف‌اللهیان شهردار اردبیل در ارتباط با توسعه "انسان محور" شهر اردبیل بیشتر رنگ و بوی واقعیت به خود می گیرد.

شورابیل، پیش به سوی مجموعه‌ای “حضور پذیر” و “انسان محور”

 

طبق گزارش میدانی خبرنگار “شهرخوان” ، طرح ایجاد پیاده‌راه ساحلی و سکوهای نشیمن در خط ساحلی دریاچه شورابیل که به نظر می رسد با هدف بهره‌مندی هرچه بیشتر شهروندان و گردشگران از چشم انداز زیبای پهنه آبی این دریاچه در حال اجراست، در کنار ده ها پروژه کوچک و بزرگ اجرا شده و در حال اجرای دیگر؛ از تحولات گسترده و تحقق شعار توسعه “انسان محور” شهر در تفرجگاه های پیرامون تنها دریاچه طبیعی درون شهری ایران حکایت دارد.

به یقین، طرح ایجاد پیاده‌راه ساحلی و اجرای سکوهای نشیمن در ساحل دریاچه شورابیل در راستای اصول مهم و جهان‌شمول شهرسازی نوین تحت عنوان “حضور پذیری” اماکن عمومی شهرها عملیاتی شده است که با بهره برداری کامل از این طرح؛ نقص دیرینه موجود در روح و کالبد برنامه های توسعه این مجموعه بی‌نظیر گردشگری برای همیشه مرتفع می شود.

در پاسخ به این سوال که “چرا ایجاد سهولت در امر دسترسی شهروندان به پهنه آبی دریاچه شورابیل مهم است؟ “، همین بس که بدانیم، فلسفه وجودی مجموعه گسترده گردشگری در پیرامون این دریاچه همان پهنه آبی زمردفام و چشم انداز آرام بخش آن است، که متاسفانه تاکنون از بهره‌مندی از این اصل مهم در این منطقه گردشگری شهر غافل بودیم.

ایجاد پیاده‌راه در خط ساحلی شورابیل و تعبیه نشیمن گاه های متعدد در طول این پیاده‌راه، همان حلقه مفقوده زنجیره توسعه “انسان محور” مجموعه گردشگری دریاچه شورابیل بود که خوشبختانه با نگاه علمی و سیستماتیک شهردار اردبیل به امر توسعه شهر، این نقص در حال مرتفع شدن است.

 

 

شورابیل

برچسب ها لینک کوتاه
, , , , , , , , , , , , http://shahrkhan.ir/1279
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید