در دیدار استاندار اردبیل با سفیر آذربایجان در ایران صورت گرفت؛
تاریخ: ۱۸:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
شناسه خبر: 1423

استاندار اردبیل در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در ایران، مذاکراتی با محوریت موضوع اتصال ریلی استان اردبیل با آذربایجان، آغاز کرد.

به گزارش شهرخوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در این دیدار که در محل سفارت جمهوری آذربایجان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ماموریت هایی که رئیس جمهور محترم در جلسه انتخاب اینجانب به عنوان استاندار تکلیف نمودند، توسعه روابط با کشور دوست و همسایه آذربایجان است که از روز اول جزء برنامه های اصلی اینجانب و همکارانم در استانداری اردبیل قرار گرفته است.

وی افزود: امیدوارم با همکاری و تلاش های مقامات سیاسی و دیپلماسی دو کشور به خصوص سفرای عزیز دو کشور، بتوانیم روابط و مراودات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را گسترش دهیم.

استاندار اردبیل از برنامه ریزی برای گسترش حجم صادرات استان اردبیل به بیش از ۲۰۰ هزار دلار در سال اشاره و اعلام کرد: با تلاش و همکاری صمیمانه مقامات طرف آذری و ۲۴ ساعته شدن فعالیت گمرک بیله سوار و با توجه به روابط عمیق و تاریخی و پیوندهای اجتماعی بین مردم استان اردبیل و جمهوری آذربایجان؛ می توانیم روابط را در ابعاد مختلف گسترش دهیم.

بنیاد حسین اف، سفیر جمهوری آذربایجان هم در این دیدار با برشمردن مناسبات و مشترکات فراوان و وجود مرز خاکی طولانی بین استان اردبیل و جمهوری آذربایجان به تردد پرشمار شهروندان کشورش از طریق گمرک بیله سوار به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و از علاقمندی و آمادگی کامل کشورش برای گسترش روابط در ابعاد مختلف با استانداری اردبیل خبر داد.

در این جلسه مقرر شد سفارت جمهوری آذربایجان هماهنگی لازم را با مقامات کشورش به انجام برساند تا معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل برای تشکیل جلسات کارشناسی و مذاکره با وزیر حمل و نقل جمهوری آذربایجان به زودی به این کشور سفر نماید.

در این سفر موضوع اتصال ریلی استان اردبیل به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان در منطقه مغان و همچنین سایر راه های مواصلاتی زمینی و هوایی بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, , http://shahrkhan.ir/1423
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید