ضرورتی که مورد تاکید معاون استاندار است؛
تاریخ: ۱۳:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
شناسه خبر: 1435

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بر ضرورت تأمین اعتبار ایستگاه سنجش و پایش آلودگی هوای اردبیل از محل منابع ملی تاکید کرد.

تأمین اعتبار ایستگاه پایش آلودگی هوای اردبیل از محل منابع ملی

به گزارش شهرخوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، علی نواداد در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با بیان این مطلب، افزود: ایستگاه سنجش و پایش آلودگی هوا در مرکز شهر اردبیل نصب می شود.

وی با اشاره به اهمیت اطلاعات پایش آلودگی هوا و اطلاع رسانی به موقع و نیز تاثیرات آن بر سلامت، بر تأمین اعتبار مورد نیاز این ایستگاه از محل اعتبارات منابع ملی تاکید کرد و گفت: برای تکمیل و راه اندازی ایستگاه پایش آلودگی هوا در مرکز شهر اردبیل از اعتبارات استانی نیز هزینه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شهرخوان، بحث آلودگی هوا در سال های اخیر با توجه به گسترش وسعت و افزایش جمعیت اردبیل به یکی از چالش های پیش روی مردم و مسوولان این کلانشهر تبدیل شده است.

این در حالی است که نبود ایستگاه های استاندارد پالایش و سنجش آلودگی هوا به تعداد کافی در سطح شهر اردبیل، موجب شده است تا اغلب اوقات شهروندان به خصوص سالمندان و کودکان که در گروه های حساس از نظر آستانه تحمل قرار دارند، از میزان خطرات آلودگی های موجود در هوای کلانشهر اردبیل بی اطلاع باشند، که همین موضوع می تواند آسیب های جدی در حوزه سلامت شهروندان به دنبال داشته باشد.

با توجه به اظهارات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در این خصوص به نظر می رسد مدیریت ارشد اجرایی استان تلاش دارد با نصب حداقل یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مرکز شهر اردبیل، بخشی از نیاز جدی موجود در این زمینه را پاسخگو باشد.

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, http://shahrkhan.ir/1435
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید