گزارش میدانی از فعالیت های عمرانی شهرداری سرعین؛
تاریخ: ۱۱:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
شناسه خبر: 1438

این روزها شهروندان و مسافران سرعین هنگام عبور از معابر و میادین این شهر گردشگرپذیر با مشاهده تحولات چشمگیر و فعالیت های بی سابقه در اجرای پروژه ها، شکوفایی عمران در شهر چشمه های بهشتی سبلان را شاهد هستند.

به گزارش شهرخوان، شهردار سرعین در جریان بازدید میدانی از پروژه های عمرانی این شهر که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و با همراهی امام جمعه، فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سرعین صورت گرفت، به خبرنگار ما گفت: امسال پروژه های عمرانی شهرداری سرعین با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در قالب ۲۱ پروژه شروع شده و در حال اجراست.

نائب حبیبی با اشاره به عملیات اجرایی کمربندی سرعین، این پروژه را بسیار مهم و تاثیرگذار در رفع مشکلات ترافیکی این شهر ارزیابی کرد و گفت: بخش اعظم کارهای عمرانی پروژه کمربندی سرعین به اتمام رسیده و تلاش می کنیم تا مراحل نهایی آن را به انجام برسانیم.

وی افزود: عمده کارهای مربوط به زیرسازی در پروژه کمربندی سرعین به پایان رسیده و طبق برنامه ریزی انجام گرفته تلاش خواهیم کرد کار آسفالت بخش های آماده شده تا زمان اغاز فصل گردشگری به اتمام برسد.

حبیبی ساماندهی معابر و پیاده روهای شهر سرعین با استفاده از سنگ فرش های با مصالح مرغوب را از دیگر اقدامات شهرداری در راستای توسعه عمرانی و زیباسازی شهر گردشگرپذیر سرعین عنوان کرد و گفت: این پروژه نیز با جدیت و دقت تمام در حال انجام است.

 

 

اجرای یکی از زیباترین مسیرهای سلامت کشور در سرعین

شهردار سرعین گفت: اجرای یکی از زیباترین مسیرهای سلامت کشور در محدوده شهر سرعین از دیگر گام های اساسی شهرداری سرعین است که عملیات اجرایی آن با یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار آغاز شده و جزو برنامه های اولویت دار شهرداری و شورای شهر به منظور توسعه سلامت محور شهر گردشگرپذیر سرعین است.

حبیبی مسیر سلامت سرعین را متشکل از سه بخش چمن مصنوعی مخصوص پیاده ها، رینگ دوچرخه سواری و بخش سواره رو بیان کرد و افزود: این مسیر از سرعین تا روستای تاریخی کنزق ادامه خواهد داشت و تلاش می کنیم فاز اول آن تا آغاز فصل گردشگری سال جاری به بهره برداری برسد.

به گفته شهردار سرعین پروژه مسیر سلامت سرعین در مراحلی نظیر اجرای زیرسازی و روسازی، جدول گذاری، اجرای سنگ فرش، اجرای چمن مصنوعی در حال اجرا بوده که اعتبارات کل پروژه از محل درآمد داخلی شهرداری سرعین تامین می شود.

 

 

بهره گیری از جدیدترین شیوه ها در زیباسازی شهر سرعین

حبیبی اقدامات شهرداری سرعین در زمینه زیباسازی و نورپردازی محیطی شهر را یادآوری کرد و گفت: امسال براساس برنامه ای منسجم و ادامه دار با بهره گیری از جدیدترین شیوه های طراحی نسبت به زیباسازی اماکن عمومی شهر از جمله تعبیه المان های زیبا و نورپردازی با استفاده از لوسترهای شهری اقدام کردیم که خوشبختانه رضایت شهروندان و گردشگران را به همراه داشته است.

باغ پارک موسوم به ۱۲ هکتاری از دیگر پروژه های شاخص شهرداری سرعین در حوزه فضای سبز است که به گفته مهندس حبیبی دارای بخش های ویژه ای همچون زمین فوتبال حبابی، حوضچه و والیبال روی شن خواهد بود.

شهردار سرعین در پایان سخنان خود با قدردانی از همراهی و صبوری مردم سرعین در زمان اجرای پروژه های متعدد در سطح این شهر، گفت: از همراهی همیشگی شهروندان صبور و قدرشناس شهر سرعین که در مدت زمان اجرای این پروژه ها خادمان خود را یاری کرده اند، صمیمانه تشکر می کنم.

 

 

 

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

برچسب ها لینک کوتاه
, , , http://shahrkhan.ir/1438
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید