شهردار اردبیل:
تاریخ: ۱۳:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
شناسه خبر: 1449

شهردار اردبیل گفت: پروژه ”پارک گالری“ با اهداف فرهنگی و تفریحی در کنار ده ها پروژه بزرگ و کوچک در حال اجرا در شورابیل به عنوان پروژه ای ماندگار برای نسل امروز و فردا در این مجموعه گردشگری در حال اجراست.

پارک گالری شورابیل، پروژه ای ماندگار برای نسل امروز و فردا

به گزارش شهرخوان، حمید لطف اللهیان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ”هفته نامه پگاه اردبیل“، با بیان این مطلب افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در ارتباط با توسعه گردشگری شهری در مجموعه شورابیل و همسو با طرح جامع این مجموعه، شهرداری اردبیل نسبت به طراحی و اجرای پروژه ای ویژه تحت عنوان پارک گالری در قالب ورودی جدید مجموعه شورابیل از سمت شهرک نادری با مشارکت بخش خصوصی اقدام نموده است.

 

 

وی موقعیت طبیعی خاص این بخش از ورودی دریاچه شورابیل را یادآوری کرد و گفت: به منظور ایجاد جذابیت بیشتر در ورودی شورابیل از سمت شهرک نادری که مشرف به بزرگراه ۴۵ متری در حال احداث در نزدیکی این مسیر است، کار طراحی و ساخت پروژه پارک گالری را در قالب مجموعه‌ای فرهنگی و تفریحی در مساحتی بالغ بر ۷ هکتار در این محل آغاز کردیم.

لطف اللهیان با اشاره به قرار گرفتن پروژه پارک گالری شورابیل در مسیر ورودی اصلی شهر پس از اتمام طرح در حال اجرای بزرگراه ۴۵ متری در آینده نزدیک، افزود: با توجه به اهمیت موقعیت این ورودی تصمیم بر این شد تا به منظور جلب توجه گردشگران و افزایش ماندگاری مسافر در شهر اردبیل؛ طرح مذکور در این محل طراحی و اجرا شود.

 

 

تاریخ اردبیل به صورت برجسته بر دیواره پارک گالری نقش می بندد

شهردار اردبیل در ادامه گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اختلاف ارتفاع موجود در بدنه محل اجرای پروژه ورودی جدید شورابیل از سمت شهرک نادری، افزود: موقعیت و توپوگرافی متفاوت این ورودی فرصت مناسبی شد تا در امر طراحی پارک گالری شورابیل بتوانیم دیواره ای با ارتفاع ۳ متر را به منظور ایجاد نقش برجسته هایی از تاریخ اردبیل مورد مطالعه قرار دهیم.

لطف اللهیان تصریح کرد: نقش برجسته دیواره پارک گالری شورابیل مجموعه نقش هایی از ادوار مختلف تاریخی اردبیل نظیر عصر صفوی و همچنین تاریخ فرهنگ استان اردبیل را شامل می شود که به صورت کاملا تخصصی مطالعه و عملیاتی می شود.

به گزارش ” پگاه اردبیل“ وی با اذعان به اینکه شهرداری اردبیل در ایجاد جذابیت بیشتر در پروژه پارک گالری شورابیل صرفا به این طرح ها بسنده نکرده است، افزود: در طول مسیرهای طراحی شده در این پروژه کار کف سازی برای ایجاد گالری های موقت نیز پیش بینی شده است به نحوی که اقشار مختلف جامعه بویژه خیرین در شرایط آب و هوایی مناسب بتوانند با استفاده از ظرفیت سازه های موقت طراحی شده در این مسیرها نسبت به راه اندازی گالری هایی به نفع موسسات خیریه، اقدام کنند.

این مسوول اظهار کرد: بحث ایجاد زمینه به منظور استفاده چهارفصل از پروژه پارک گالری شورابیل از جمله موضوعات مهم و مورد توجه شهرداری اردبیل در طراحی و اجرای این پروژه بود که در همین راستا در این مجموعه توریستی، کار طراحی و اجرای کمپ‌ها و سوییت‌های اقامتی، آمفی تئاتر روباز، پیست دوچرخه سواری، مرکز خرید، رستوران، سوپر مارکت و محل بازی برای کودکان نیز در نظر گرفته شده است تا پس از بهره برداری در خدمت شهروندان قرار گیرد.

لطف‌اللهیان ظرفیت آمفی تئاتر در حال احداث در مجموعه پارک گالری را ۵۰۰ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: سیستم صوتی رادیو شورابیل نیز برای اولین بار طراحی شده و سازه مدیریت و کنترل این رادیو در مجموعه پارک گالری در این مکان نصب و راه اندازی می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام

 

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

برچسب ها لینک کوتاه
, , , , http://shahrkhan.ir/1449
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید