مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان اردبیل گفت: در ۶ ماه ابتدایی سال جاری تردد اتوبوس از پایانه مرزی بیله‌سوار از افزایش ۸۰ درصدی برخوردار شده است.

به گزارش شهرخوان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ورود مسافر خارجی به اردبیل با افزایش ۲۴ درصدی مواجه شده است.

علی رحمتی در بازدید از پایانه مرزی شهرستان بیله‌سوار مغان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری بیش از ۷۹۸ هزار مسافر از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار وارد استان اردبیل شدند تا در نهایت ورود مسافران خارجی به اردبیل با افزایش ۲۴ درصدی روبرو شود.

وی افزود: ورود این مقدار از مسافران در شرایطی بوده که در مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۶۷۷ هزار تردد از طریق پایانه بیله سوار انجام شده بود.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان اردبیل در مجموع میزان ورود و خروج به استان اردبیل از طریق پایانه مرزی بیله سوار در ۶ ماه ابتدایی سال جاری ۱۸ درصد افزایش یافته است.

رحمتی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۱۶۰ هزار نفر از مسافرانی که از طریق پایانه مرزی بیله سوار تردد می‌کنند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی جا به جا شدند.

به گفته وی تردد اتوبوس از پایانه مرزی بیله‌سوار نیز در این مدت از افزایش ۸۰ درصدی برخوردار شده است.

ارائه خدمات به زائران کربلا همزمان با اربعین حسینی

رحمتی در پایان از آمادگی اداره کل راهداری و حمل و نقل استان اردبیل برای ارائه خدمات به زائران کربلا همزمان با اربعین حسینی خبر داد و افزود: تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مطلوب به زائرانی که از طریق کشورهای حوزه قفقاز وارد اردبیل خواهند شد اندیشیده شده است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/14531