معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ارتقای فرودگاه‌های اردبیل برای بهبود خدمات ارائه شده گردشگری ضروری بوده و در راستای تحقق این مهم برای توسعه فرودگاه اردبیل ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

هواپیمای فرودگاه

به گزارش شهرخوان، معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در راستای توسعه صنعت گردشگری و افزایش ایمنی محورهای مواصلاتی احداث ۱۴۷ کیلومتر بزرگراه در اردبیل در دستور کار قرار گرفته است.

مسعود امامی یگانه  در همایش تجلیل از فعالان گردشگری استان اردبیل که در نگارخانه خطائی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد، با بیان اینکه در سه سال آینده زیرساخت‌های گردشگری اردبیل به صورت چشمگیری بهبود پیدا خواهد کرد، افزود: افزوده شدن سالیانه ۵۰ کیلومتر به بزرگراه‌های استان از جمله اقدامات درنظر گرفته شده زیرساختی است.

مسعود امامی یگانه

 

وی از در دست اجرا بودن احداث ۱۴۷ کیلومتر بزرگراه در اردبیل نیز خبر داد و یادآور شد: ارتقای فرودگاه‌های اردبیل برای بهبود خدمات ارائه شده گردشگری ضروری بوده و در راستای تحقق این مهم برای توسعه فرودگاه اردبیل ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

حمایت از ارتقای زیرساخت های گردشگری اردبیل

به گفته امامی یگانه اجماع نظر مثبتی در دستگاه های مختلف اجرایی استان اردبیل وجود دارد که گردشگری به عنوان قطب اول توسعه منطقه قلمداد شده و از ارتقای زیرساخت‌های این بخش حمایت شود.

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل یادآور شد: برای ارتقای خدمات نیازمند استانداردسازی خدمات ارائه شده هستیم تا علاوه بر جلب رضایت میهمانان، مدت زمان ماندگاری آنان در استان را نیز افزایش داده و زمینه حضور مجدد در اردبیل را فراهم کرد.

امامی یگانه تصریح کرد: در شش ماهه ابتدایی سال جاری ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و ۵۶۰ هزار مسافر خارجی به استان اردبیل سفر کردند.

پیشرفت چشمگیر راه آهن اردبیل

به گفته وی توجه به زیرساخت‌های حمل و نقل و رفع نقاط حادثه خیز استان در دست اقدام بوده و راه آهن اردبیل نیز به عنوان یکی از مهمترین مطالبات استان در دو سال اخیر با پیشرفت چشمگیری همراه شده است.

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل در پایان از در دست اجرا بودن ساخت ۱۰ هتل مجلل در اردبیل خبر داد و یادآور شد: عملیات احداث راه‌های گردشگری استان به طول ۶۰ کیلومتر نیز در سفر اخیر رئیس جمهوری به اردبیل آغاز خواهد شد.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/14947