عضو شورای شهر اردبیل گف: اصلا شایسته نیست با عناوین گذشته میادین، خیابان‌ها و کوچه‌ها بازی کرده و نسبت به آنها تغییر ایجاد کنیم.

حسین افسانه

به گزارش شهرخوان، عضو شورای شهر اردبیل با انتقاد شدید از تغییر نام میادین، کوچه‌ها و معابر قدیمی شهر به عناوین جدید اظهار کرد: فلسفه نامگذاری میدان وحدت اردبیل از آنجائی بود که بین حاشیه شهر و داخل شهر اردبیل سوءتفاهمات و فضای مسموم ایجاد شده در باب مسایل قومی – قبیله‌ای رفع شود تا به نوعی این میدان محل اتصال اردبیل به حاشیه شهر باشد.

حسین افسانه افزود: مردم آن منطقه به این میدان تعلق خاطر دارند و ما نباید با تغییر نام سوءذهنیتی برای آنها ایجاد کنیم و یا بخواهیم نام اصلی این میدان را مخدوش کنیم.

وی ادامه داد: ما به بزرگان و مفاخر شهر احترام قایل هستیم و بر این باورم حق‌مان را نسبت به آنها ادا نکردیم و شایسته است برای آیت‌الله مشگینی که حق بزرگی بر گردن مردم این استان دارند یک میدان بزرگی را مصوب و با نصب تندیس از آن رونمایی کنیم.

ضرورت ساماندهی اطراف امامزاده سیدصدرالدین

عضو شورای شهر اردبیل ضرورت ساماندهی اطراف امامزاده سیدصدرالدین را یادآور شد و گفت: با احداث میدان در این مسیر به راحتی می‌توانیم همین ادای دین را در مورد آیت‌الله مشگینی انجام دهیم، ولی اصلا شایسته نیست با عناوین گذشته میادین، خیابان‌ها و کوچه‌ها بازی کرده و نسبت به آنها تغییر ایجاد کنیم.

افسانه در مورد تغییر نام میدان سینا نیز بیان کرد: به جای نصب المان ۴۵ تنی نیروی دریایی ارتش در میدان سینا بهتر است این کار را در منطقه شورابیل و در کنار آب انجام دهیم که سنخیت بیشتری با نیروی دریایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم منطقه سینا از قدیم‌الایام این میدان را به همین نام می‌شناسند و تغییر نام آن به هیچ وجه درست و منطقی به نظر نمی‌رسد.

افسانه با اشاره به تعلل شهرداری اردبیل در نصب المان ناصر دستاریس جانباز دوران دفاع مقدس در میدان جهاد گفت: بیش از یک سال است که ما این موضوع را مصوب کردیم ولی تاکنون این المان و نامگذاری در میدان جهاد انجام نشده است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/14955