مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان اردبیل یکی از زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران در استان را تامین و احداث زیرساخت‌های لازم در استان دانست و گفت: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، شهرک‌های صنعتی بهترین محل برای سرمایه گذاران است.

 

محمد اهلی

فراهم کردن زمینه حضور سرمایه گذار در استان با تکمیل زیرساخت ها

به گزارش شهرخوان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ۳۴ درصد از مجموع واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده در شهرک‌های صنعتی استان راکد و غیرفعال بوده اما با سیاست‌های حمایتی برای فعال شدن آنها تلاش می‌شود.

محمد اهلی در بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی اردبیل افزود: مشکل تامین نقدینگی و سرمایه در گردش ،تحولات اقتصادی ناشی از تحریم و تورم ، مشکل تامین مواد اولیه و یا مشکل بازاریابی و فروش از جمله دلایل راکد ماندن طرح ها و واحد های تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.

وی اضافه کرد: برای راه‌اندازی دوباره این واحدها علاوه بر مشارکت دستگاه‌های اجرایی لازم است سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صورت گیرد.

توسعه شهرک‌های صنعتی استان اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل همچنین با اشاره به توسعه شهرک‌های صنعتی استان گفت: با اختصاص بخشی از درآمدهای حاصل از مالیات‌های ارزش افزوده شهرک‌ها و واحدهای صنعتی در این استان توسعه می‌یابد.

وی افزود: در قانون ششم توسعه کشور مصوبات بسیار خوبی برای تقویت زیربنای شرکت‌های خدماتی پیش‌بینی شده که یکی از اصلی‌ترین این مصوبات اختصاص بخشی از درآمد حاصل از دریافت مالیات ارزش افزوده به شرکت‌های خدماتی و شهرک‌های صنعتی و واحدهای تولیدی است.

مهم‌ترین و اساسی‌ترین وظایف شرکت‌های خدماتی

اهلی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین وظایف شرکت‌های خدماتی خدمات‌رسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی است که باید با ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های مناسب با ارائه خدماتی مطلوب رضایت صاحبان واحدهای صنعتی را کسب کرده و در راستای گسترش و رونق تولید نیز گامی اساسی برداشته شود.

رونق‌بخشی به واحدهای راکد و غیرفعال

وی بر روند رونق‌بخشی به واحدهای راکد و غیرفعال و همچنین کمک به رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: با حمایت مسئولان و مدیران استانی مشکلات و کمبودهای شهرک‌های صنعتی استان مرتفع و به رونق و توسعه در این بخش کمک خواهد شد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان اردبیل همچنین یکی از زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران در استان را تامین و احداث زیرساخت‌های لازم در استان دانست و افزود: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، شهرک‌های صنعتی بهترین محل برای سرمایه گذاران است.

تامین امکانات اولیه و زیرساخت‌های ضروری در شهرک‌ها

اهلی تامین امکانات اولیه و زیرساخت‌های ضروری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را یادآور شد و گفت: تلاش بر این است تا با تکمیل زیرساخت‌ها ، جذب سرمایه‌گذاری در استان افزایش یابد و به ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه ‌گذاران برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خبر داد و اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی مشوق‌های لازم را برای سرمایه ‌گذارانی که اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، در نظر گرفته است.

اهلی با بیان اینکه حمایت از صنعتگر ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی توسعه اقتصادی را بدنبال خواهد داشت، افزود: حمایت از صنایع کوچک به تولید زود بازده منجر شده و راهگشای رشد صنعت است.

۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل فعال است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/17218