مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: عملیات خاکبرداری راه‌های روستایی که در محدوده استان اردبیل قرار دارند با جدیت در حال اجرا بوده و درحال حاضر از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخورداراست.

خاکبرداری
به گزارش شهرخوان، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تکمیل راه ارتباطی روستاهای «کریق» به «آرموداق» مسیر شهرستان «نیر» به مرکز کشور ۱۲۰ کیلومتر کاهش می یابد.

محبوب حیدری  در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان نیر عنوان کرد: به منظور کاهش پیدا کردن مسیر ارتباطی شهرستان «نیر» به مرکز کشور، عملیات اجرایی راه‌های روستایی «کریق» به «آرموداق» ادامه می‌یابد.

به گفته وی عملیات خاکبرداری راه‌های روستایی که در محدوده استان اردبیل قرار دارند با جدیت در حال اجرا بوده و درحال حاضر از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخورداراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه به منظور زیرسازی و روکش آسفالت راه‌های روستایی «کریق» به «آرموداق» هفت میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است. یادآور شد: با اتمام کامل مسیر مذکور و اتصال آن به مسیرهای مرتبط فاصله شهرستان «نیر» به مرکز کشور ۱۲۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

حیدری با ابراز امیدواری برای اتمام روکش آسفالت باقیمانده این مسیر طی چهار سال آینده، گفت: از عملیات خاکبرداری این پروژه در حال حاضر چهار کیلومتر باقی مانده است.

استاندار اردبیل نیز در بازدید از اقدامات عمرانی موجود در محورهای ارتباطی شهرستان نیر عنوان کرد: اتمام عملیات بهسازی و تکمیل راه ارتباطی «کریق» به «آرموداق» اهمیت بسزایی داشته و بخشی از این مسیر که در حوزه استحفاظی شهرستان نیر قرار دارد، باید با سرعت مناسبی ادامه یابد.

به گفته بهنام جو ۱۲ کیلومتر باقیمانده از مسیر مذکور مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان میانه و استان آذربایجان شرقی بوده که با رایزنی‌های انجام یافته عملیات اجرایی پروژه مذکور از سمت میانه نیز به زودی آغاز خواهد شد.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/17457