رئیس پلیس راهور استان اردبیل با اذعان به اینکه رانندگان اردبیلی در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی قانونمندتر شده اند، از کاهش ۵۰ درصدی تصادفات فوتی در معابر شهری این استان خبر داد.

به گزارش شهرخوان، سرهنگ رحیم آقامحمدی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: از اول امسال تا به امروز برابر بررسی های صورت گرفته تصادف های فوتی معابر شهری استان اردبیل به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی تحقق این هدف را ارزشمند و در نتیجه قانونمندی و توجه ویژه رانندگان و شهروندان به مقررات راهنمایی و رانندگی عنوان کرد و گفت: حضور پر رنگ و هدفمند پلیس راهنمایی و رانندگی در معابر و خیابان های شهرهای استان و از همه مهمتر شناسایی نقاط حادثه خیز و اصلاح هندسی آنها با مشارکت شهرداری ها از عوامل دیگر کاهش تصادفات فوتی در استان و معابر شهری می باشد.

آقامحمدی هدف از اعمال مقررات راهنمایی و رانندگی را اصلاح رفتار رانندگان قانون گریز؛ نه صرفا جریمه دانست و با بیان اینکه رعایت بیش از پیش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را از عموم رانندگان انتظار داریم، افزود: انشاءالله با همراهی هم به جامعه ای بدون تصادف که نمونه بارزی از رشد رعایت مقررات می باشد، دست می یابیم.

رئیس پلیس راهور استان همچنین با اشاره به اینکه اکثر تصادفات رانندگی، ناشی از عدم توجه به جلو است، استفاده از تلفن همراه را از مصادیق اصلی عدم توجه به جلو حین رانندگی و قانون شکنی رانندگان اعلام کرد.

وی در پایان سخنان خود از عزم جدی پلیس راهور استان در برخورد با این این‌گونه تخلفات و همچنین تخلفات حادثه ساز، خبر داد.
خبرنگار: فرزاد تقی زاده

انتهای پیام

  پرینت

http://shahrkhan.ir/1754