رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل به وضعیت گلخانه‌های احداث شده شهرستان خلخال اشاره کرد و گفت: تا کنون پروانه احداث ۷۰ گلخانه در مقیاس‌های کوچک در خلخال صادر شده و در آینده نزدیک سطح گلخانه‌های این شهرستان به بیش از ۵ هکتار خواهد رسید.

گلخانه

به گزارش شهرخوان، رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بیش از ۲۰۰ هکتار گلخانه در مناطق مختلف استان اردبیل راه اندازی شده است.

خلیل نیکشاد در بازدید از گلخانه‌های شهرستان خلخال عنوان کرد: به منظور کارآفرینی و به کارگیری جوانان فارغ التحصیل در رشته‌های مرتبط توجه به تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اردبیل بیش از پیش افزایش یافته و تا کنون بیش از ۲۰۰ هکتار گلخانه در منطقه راه اندازی شده است.

به گفته وی از جمله مزایایی که در اجرای گلخانه‌های مقیاس کوچک می‌توان درنظر گرفت، زمان بازدهی پایین و مطلوب آن و فراهم آوردن فرصت‌های اشتغال خانگی است.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل از نظر برخورداری از مساحت اراضی اختصاص یافته به شهرک‌های گلخانه‌ای در جایگاه نخست کشوری قرار گرفته و روز به روز زیرساخت‌های این قبیل از اراضی با حمایت‌های توسعه محور ارتقا می‌یابد.

نیکشاد از در حال بهره برداری و یا در حال مطالعه بودن ۹ شهرک گلخانه‌ای در استان نیز خبر داد و افزود: به منظور افزایش فضاهای گلخانه‌ای در مناطق مختلف استان اردبیل طی سال جاری ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص به موقع این اعتبارات بتوانیم بیش از پیش شاهد توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در استان اردبیل باشیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل به وضعیت گلخانه‌های احداث شده شهرستان خلخال نیز اشاره کرد و افزود: تا کنون پروانه احداث ۷۰ گلخانه در مقیاس‌های کوچک در خلخال صادر شده و در آینده نزدیک سطح گلخانه‌های این شهرستان به بیش از ۵ هکتار خواهد رسید.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/17748