شهردار اردبیل:
تاریخ: ۳:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
شناسه خبر: 179

شهردار اردبیل گفت: اولین طرح شبانه آسفالت ریزی فصل کاری جدید جهت اصلاح و بهسازی یکی از اصلی ترین معابر سطح شهر انجام گرفت که این مهم طی چندسال گذشته بی سابقه بوده است.

طرح آسفالت شبانه طی چند سال گذشته بی سابقه بوده است

به گزارش شهر خوان، بحث آسفالت معابر و مشکلاتش سال ها است که دغدغه مشترک شهروندان و مدیران شهری است. معابر موجود در یک شهر حجم بسیاری از آن شهر را به خو داختصاص داده اند و یکی از فضاهای مهم شهری هستند که رفت و آمد به صورت مدام درآنها جریان دارد، بنابر این توجه به معابربه عنوان شریان های اصلی شهر،گام مهمی در هدایت و کنترل ترافیک شهر است ،بنابراین رسیدگی و نظارت بر کیفیت معابر و هچنین اولویت بندی مناطق، و زمان آسفالت یکی از نکات مهم در این امور است.

آسفالت شهری اردبیل برگرفته از استانداردهای مدرن است

در این مورد شهردار ردبیل می گوید: یکی از اساسی ترین دغدغه های شهرنشینی که رابطه مستقیم آن با شهرداری ها غیر قابل انکار بوده و اجرای دقیق و برگرفته از استاندارد های مدرن ویترین عملکرد شهرداری ها محسوب می شود، پروژه آسفالت شهری است.

فعالیت بیش از ۴۰ اکیپ آسفالت ریزی 

حمید لطف اللهیان گفت: تولید و توزیع روزانه ۲۰۰۰ تن آسفالت و فعالیت بیش از ۴۰ اکیپ آسفالت ریزی در راستای بهسازی و اصلاح معابر شهری اردبیل نوید تحول شگرف در خیابان های این شهر را می دهد.

 

وی افزود: شهردار اردبیل با اشاره به اهمیت بحث آسفالت در برنامه‌های عمران شهری گفته، مجموعه شهرداری اردبیل با جدیت و تلاش های شبانه روزی، میزان تولید آسفالت در کارخانه های خود را در سه ماه اول سال جاری نسبت به سالهای گذشته، تا ۵۰ درصد افزایش داده است.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه در طول سال ۹۵، ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سطح شهر تولید و توزیع کردیم عنوان کرد: از آغاز سال ۹۶ با افزایش حدود ۵۰ درصدی تولید آسفالت در سال جدید، ۷۵ هزار تن آسفالت تولید و توزیع شده است.

حمید لطف اللهیان با اشاره به اینکه آسفالت ریزی معابر پرتردد در طول روز امری بسیار دشوار است گفت: شهرداری اردبیل در راستای بهبود وضعیت آسفالت در هسته مرکزی شهر اقدام به آسفالت ریزی شبانه حدفاصل میدان ورزش تا میدان پانزده خرداد کرده است.

وسعت آسفالت ریزی معابر افزایش یافته است

وی افزود: طبق قولی که در روزهای آغازین سال به همشهریان درباره آسفالت معابر داده بودیم هم اکنون با گذشت دو ماه و ۳۰ روز از سال جدید وسعت آسفالت ریزی معابر افزایش یافته است.

لطف اللهیان با اشاره به اینکه در طول سال ۹۵، ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سطح شهر تولید و توزیع کردیم عنوان کرد: از آغاز سال ۹۶ (۲ ماه و ۳۰ روز)با افزایش حدود ۵۰ درصدی تولید آسفالت در سال جدید، ۸۰ هزار تن آسفالت تولید و توزیع شده است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه  آسفالت ریزی یک روزه با هدف کاهش اختلال در عبور و مرور شهروندان در برنامه کاری جدید شهرداری اردبیل است گفت: در شب های گذشته آسفالت ریزی حدفاصل چهارراه امام تا پل علی آباد و نیز حدفاصل میدان ورزش تا میدان پانزده خرداد را با ۴۰۰۰ تن  آسفالت به صورت زیربنایی ، اصولی ، مقاوم و دارای ماندگاری بالا آسفالت ریزی کرده ایم.

وی گفت: مشارکت شهروندان در اجرای این طرح بسیار بالاست و جا دارد از این عزیزان قدردانی نموده و همین امر باعث تسریع  در اجرای پروژه آسفالت تراشی و زیرسازی این خیابانها می گردد.

عملیات آسفالت ریزی شبانه آغاز شد

شهردار اردبیل در ادامه از آغاز عملیات آسفالت ریزی شبانه در معابر اصلی و پرتردد شهر اردبیل خبر داد.

حمید لطف اللهیان با اشاره به اینکه آسفالت ریزی و زیرسازی معابر هسته مرکزی شهردر طول روز باعث ایجاد مشکلات در تردد می شود  گفت: شهرداری اردبیل به منظور پیشگیری ازبروز چنین مشکلاتی اقدام به زیرسازی و آسفالت ریزی شبانه معابر پرتردد شهر کرده است.

وی در این زمینه گفت: برای رفاه شهروندان و جلوگیری از سد معبر، تسهیل در عبور و مرور و سرعت در اجرای پروژه آسفالت، بخش زیادی از عملیات آسفالت شامل تراش، ترمیم و روکش آسفالت معابر شهر شبانه اجرا می‌شود.

حمید لطف اللهیان با اشاره به این‌که پروژه‌های آسفالت با تلاش شبانه روزی کارگران پرتلاش و زحمتکش و مسئولان مربوطه در معاونت عمرانی و سازمان عمران اجرایی می‌شود  افزود: عملیات روکش آسفالت، لکه گیری معابر اصلی و فرعی سطح شهر با هدف بهبود تردد خودروها و ایمنی در تردد شهروندان و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری آغاز شده و اکنون عملیات تراش شبانه آسفالت نیز در حال اجراست.

طرح آسفالت شبانه طی چند سال گذشته بی سابقه بوده است

وی افزود: اولین طرح شبانه آسفالت ریزی فصل کاری جدید جهت اصلاح و بهسازی یکی از اصلی ترین معابر سطح شهر انجام گرفت که این مهم طی چندسال گذشته بی سابقه بوده است.

شهردار اردبیل گفت: آسفالت ریزی زیربنایی حدفاصل میدان ورزش تا چهارراه امام و میدان ورزش تا ابتدای خیابان معادی در طول روز امری غیر ممکن بود که به همت شهرداری اردبیل طرح شبانه آسفالت ریزی برای این مناطق در نظر گرفته شد که از بامداد روز یکشنبه به صورت شبانه انجام میگیرد.

به اذعان این مقام مسئول اکیپ ۱۲۵ نفری طرح آسفالت ریزی شبانه که متشکل از مجموعه کارخانجات آسفالت شهرداری اردبیل ،سازمان عمران و شهرداری منطقه ۱ است با حمل بالغ بر هزار و ۳۰۰ تن آسفالت توسط ۳۰دستگاه کامیون و ۲ دستگاه فینیشر و برداشت آسفالت های تخریب شده توسط ورتیکن جهت آسفالت ریزی اصولی و زیربنایی اقدام شده است.

تولید آسفالت در اردبیل ۴۰درصد افزایش یافت

شهردار اردبیل گفت: تولید آسفالت در کارخانه‌های آسفالت شهرداری اردبیل بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است.

حمید لطف‌اللهیان در حاشیه بازدید از عملیات آسفالت‌ریزی در معابر شهری اردبیل در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: بهسازی وضعیت آسفالت معابر یکی از برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری در سال جاری است.

وی با اشاره به تولید و توزیع بیش از ۴۲ هزار تن آسفالت از ابتدای سال جاری تصریح کرد: این میزان آسفالت‌ریزی در چهار سال گذشته تجربه نشده بود.

شهردار اردبیل گفت: یکی از دلایل فرسایش زودهنگام آسفالت معابر زیرسازی غیراصولی آن است که برای رفع این مشکل کارشناسان با رعایت الزامات فنی بر روند زیرسازی و آسفالت‌ریزی نظارت دارند.

لطف‌اللهیان با اذعان به اینکه بهسازی آسفالت معابر و خیابان‌ها از مطالبات شهروندان اردبیلی است، اضافه کرد: در بودجه عمرانی سال جاری شهرداری سه میلیارد و ۳۸۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای روکش آسفالت معابر درخواست کردیم.

وی افزود: به منظور لکه‌گیری و آسفالت معابر نیز دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان درخواست شده که با تخصیص و هزینه کرد آن بخش قابل‌توجهی از معابر بهسازی خواهد شد.

برچسب ها لینک کوتاه
, , , , , , , , , , , http://shahrkhan.ir/179
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید