مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: وضعیت و مشخصات جاده خلخال – اسالم با انجام اقدامات اساسی تا یک ماه آینده از راه روستایی به راه اصلی تبدیل می شود.

محبوب حیدری افزود: قبلا عرض جاده خلخال – اسالم ۶ متر بود که راه روستایی محسوب می شد که با اقدامات مناسب عرض این جاده به ۱۱٫۵ متر رسیده و تبدیل به جاده اصلی شده است.

او با بیان اینکه ۲۳ کیلومتر از این جاده ۷۰ کیلومتری در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل قرار دارد و ۴۷ کیلومتر دیگر در حوزه استحفاظی استان گیلان است، اظهار داشت: برای اصلاح ، بازسازی ، مرمت و تعریض ۱۸ کیلومتر آن ۲۰۰ میلیارد ریال لازم است.

او بیان کرد: تاکنون ۴۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافته و ۱۰۰ میلیارد ریال هم پیمانکار هزینه کرده و طلب دارد و با اختصاص ۶۰ میلیارد ریال دیگر این جاده ا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

حیدری خواستار توجه بیش از پیش مسئولان استان گیلان به جاده خلخال – اسالم شد و گفت: این جاده یکی از منحصر بفردترین و زیباترین جاده های ایران است که استان اردبیل و گیلان را به هم وصل می کند و توسعه آن علاوه بر کاهش بار ترافیکی باعث جذب گردشگر و رونق اقتصادی منطقه و هر ۲ استان خواهد شد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اردبیل افزود: با اینکه امسال اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در مقایسه با پارسال کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی داشته، اعتبارات حوزه راه استان اردبیل افزایش مطلوب و محسوسی داشته است.

جاده خلخال به اسالم مسیری رویایی در شمال کشور است ، زیبایی این جاده به حدی سحرانگیز است که مسیر بهشت می نامند زیرا ترکیبی از جنگل و دشت، گلزار و آبشار و دریاچه می باشد.

جاده خلخال – اسالم در بین مردم به رویایی‌ترین جاده جنگلی کشور شهرت دارد.

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/1941