مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران موسسه آریتان رسانه دیدار و تجلیل کرد.

به گزارش شهرخوان، حسن محمدی در این دیدار که عصر روز چهارشنبه ۱۷ مرداد با معیت هیئت همراه انجام گرفت، در سخنانی ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: ما هر روز را روز خبرنگار می دانیم، چرا که در جامعه اگر پرسشگری نباشد به یقین همواره و در همه بخش ها عقب‌گرد خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: بایستی همیشه علامت سوال مقابل مدیران باشد و مدیران نیز موظف به پاسخ گویی باشند تا روز به روز شاهد توسعه و پیشرفت امور باشیم.

محمدی در ادامه سخنان خود با اذعان به اینکه امروز به جرات می توانیم بگوییم که در زیرساخت صنعت برق در استان مشکلی نداریم، افزود: مجموعه توزیع نیروی برق استان اردبیل همواره تلاش دارد تا در مدیریت برق دنبال ابداعات و روش های جدید و علمی باشد.

این مسوول با اشاره به جریان قطعی برق در روزهای اخیر، ضمن عذرخواهی از هم استانی ها، گفت: هرچند در این رابطه شاهد مشکلات مردم هستیم و از طریق همین رسانه ها از این مشکلات آشنا می شویم، اما در این موضوع مقصر نیستیم و یک تصمیم ملی است که تمام استان ها را شامل می شود.

محمدی با بیان اینکه وظیفه ما به عنوان خدمتگزار مردم در توزیع نیروی برق، فراهم کردن زمینه آسایش شهروندان در این زمینه است، افزود: خوشبختانه امروز به جرات می گویم که مشکلی در عرصه تولید برق در اردبیل نداریم و هم اکنون سه برابر نیاز استان برق تولید می کنیم.

وی از تقویت پست های برق استان و ظرفیت سازی در این زمینه خبر داد و گفت: یک پست ۲۳۰ کیلو ولت در استان با حضور وزیر نیرو در اردبیل به زودی به بهره برداری می رسد.

محمدی خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال رشد مصرف برق صنعتی استان به میزان ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل را شاهد بودیم که خبری خوشحال کننده و نشان‌دهنده رشد صنایع استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: امروز در سطح استان ما هیچ روستای بالای ۱۰ خانوار بی بهره از نعمت برق نیست و با توجه به اقدامات زیرساختی و فنی انجام گرفته در شبکه توزیع، حتی در بحرانی‌ترین شرایط آب و هوایی نیز قطعی برق را شاهد نیستیم.

محمدی یادآوری کرد: چند پروژه در سطح استان اردبیل از جمله پروژه لینک GIS به عنوان اولین اقدام در سطح کشور در شرکت توزیع نیروی برق استان در دست اجرا داریم که پس از بهره برداری زمینه خدمات سریع تر برای مشترکین را فراهم می کند.

وی در ادامه با تاکید به اینکه نهایت خاموشی ها در سطح استان اردبیل نسبت به مصرف، حداکثر ۱۸ درصد بود که نسبت به استان های همسایه کمتر بود، اظهار کرد: مردم شریف استان هم خوشبختانه به درک متقابل در خصوص ضرورت خاموشی ها و مدیریت مصرف رسیدند و با تحمل و صبر خود، خدمتگزاران خود را یاری کردند.

این مسوول افزود: طبق مصوبه سال ۹۵ کلیه ادارات کشور موظف به تامین ۲۰ درصد انرژی مصرفی خود از سلول های خورشیدی هستند که اداراتی نظیر برق، شهرک های صنعتی و کار در استان اردبیل تاکنون این اقدام را انجام داده اند.

محمدی خاطرنشان کرد: اگر یک شهروند نیز در پشت بام خود از سلول های خورشیدی استفاده کند، اداره برق در برنامه دارد تا برق تولیدی این سلول ها را هم خریداری نماید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در پایان سخنان خود اظهار کرد: طبق نیازسنجی ها و مطالعات صورت گرفته، آماده استقبال از سرمایه گذاران در عرصه تولید انرژی های نو به خصوص در زمینه برق خورشیدی و بادی هستیم.
خبرنگار: فرزاد تقی زاده

انتهای پیام

  پرینت

http://shahrkhan.ir/2064