صدیف بدری در جمع خبرنگاران:
تاریخ: ۱۳:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شناسه خبر: 2080

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه با جدیت پیگیر تصویب منطقه آزاد اردبیل هستیم، گفت: به تفرقه افکنان در بین نمایندگان استان فرصت نخواهیم داد.

به گزارش شهرخوان، صدیف بدری در نشست خبری که پیش از ظهر روز شنبه ۲۰ مرداد به مناسبت روز خبرنگار در محل خانه مطبوعات استان اردبیل برگزار شد، در سخنانی ضمن تبریک این روز به اصحاب رسانه، تصویب لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد جدید کشور از جمله منطقه آزاد اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را گامی مهم در راستای تصویب نهایی این لایحه در مجلس عنوان کرد.

وی تصریح کرد: پیوست اضافه شدن شهرستان نمین به محدوده منطقه آزاد استان اردبیل در کنار پیوست های مشابه افزوده شدن شهرستان های جدید به محدوده مناطق آزاد جدید هفت استان دیگر، پیشنهادی از سوی استان ها بود که به خاطر عدم انطباق آن با قوانین موجود در ارتباط با لوایح دولت و طرح های مجلس، و همچنین به منظور پیشگیری از تاثیرپذیری اصل موضوع تصویب این مناطق آزاد، از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس مورد تصویب قرار نگرفت.

بدری با ابراز گلایه از آنچه فرصت‌طلبی برخی جریان ها برای متفرق و غیرهمسو نشان دادن مجمع نمایندگان استان اردبیل می‌خواند، اظهار کرد: در نهایت این کمیسیون اقتصادی مجلس بود که براساس ملاحظات قانونی بر عدم افزوده شدن شهرستان های اضافه بر نقشه اولیه مناطق آزاد جدید به لایحه پیشنهادی دولت، رای داد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد تفرقه افکنان به اتحاد نمایندگان استان آسیبی وارد کنند و تمام تلاش خود را برای تصویب اصل موضوع که همان منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل است، به کار خواهیم گرفت.

راه آهن از اصلی‌ترین مطالبات مردم استان/عملکرد استاتدار اردبیل رضایت بخش است

بدری در ادامه سخنان خود، از پروژه راه آهن اردبیل به عنوان اصلی ترین مطالبات به حق مردم استان یاد کرد و گفت: ما در مجمع نمایندگان استان اردبیل به اتفاق عزم خود را جزم کرده‌ایم و تداوم عملیات اجرایی این پروژه را از هر طریق ممکن از دولت خواستاریم.

وی تصریح کرد: با تلاش صورت گرفته از سوی مجمع نمایندگان استان و همچنین مسوولان عالی استان و امام جمعه محترم اردبیل، سال به سال به بودجه دولتی راه آهن اردبیل افزوده شده، بطوری که به جرات می توانیم بگوییم، هم اکنون تمام قطعات راه آهن میانه به اردبیل دارای پیمانکار بوده و فعالیت عمرانی در همه فازهای این پروژه مهم ادامه دارد.

بدری عملکرد اکبر بهنامجو را از زمان تصدی مسوولیت استانداری اردبیل رضایت بخش دانست و تصریح کرد: با تلاش استاندار اردبیل که فردی عمرانی و با سابقه در امور اجرایی است، و همچنین در سایه اتحاد و هم سویی مجمع نمایندگان استان و رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه در استان و با توجه به نظر مساعد دکتر حسین زاده، با اختصاص فاینانس داخلی از سوی بانک ملی ایران به پروژه راه آهن اردبیل، موافقت شد.

به گفته بدری، از فاینانس داخلی ۷۵۰ میلیاردی راه آهن اردبیل قسط اول به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای سال ۹۷ ابلاغ شده که محرک بزرگی خواهد بود تا پیمانکاران این پروژه با انگیزه کامل نسبت به تداوم کار اقدام نمایند.

تعیین ردیف بودجه برای پروژه های بزرگراهی استان اردبیل

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این نوید را به مردم قدرشناس استان می دهم که امسال موفق شدیم با تلاش مجمع نمایندگان استان برای پروژه های مهم راهسازی استان نظیر بزرگراه های اردبیل – سرچم، اردبیل – آستارا و اردبیل – بیله سوار ردیف بودجه تعیین کنیم.

بدری با اذعان به اینکه پیگیر مباحث مربوط به منطقه ویژه اقتصادی نمین نیز هستیم، افزود: در حوزه گردشگری هم با تلاش مجمع نمایندگان استان گام های مهم و تاثیرگذاری برداشته شده است که بحث احداث پل معلق شیشه ای در هیر و چندین پروژه گردشگری دیگر در سرعین و نیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی از جمله این اقدامات است که در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود عملکرد دولت در بخش مسکن را قابل قبول ندانست و با بیان اینکه در موضوع مسکن اجتماعی هم تاکنون نتیجه‌ای ندیده ایم، با اشاره به پیگیری موضوعات و سوالات مطروحه از رئیس جمهوری، گفت: من وکیل مردم هستم نه وکیل دولت و تا زمان دریافت پاسخ قانع کننده در ارتباط با وضعیت اقتصادی جامعه، پیگیر سوالات خود از رئیس جمهور خواهم بود.

بدری در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با چگونگی واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی، اظهار کرد: این شرکت تنها سرمایه‌گذاری مناسب دولت تا کنون در استان اردبیل است که مربوط به قبل از انقلاب بوده، اما در شرایط فعلی طبق اصل ۴۴ قانون اساسی باید تمامی شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود‌ و برای مدیریت بهینه کشت و صنعت نیز چاره‌ای جز واگذاری این شرکت نیست.

وی با اذعان به اینکه انتقاد ما در عدم رعایت اولویت ها در امر واگذاری شرکت کشت و صنعت است، بر ضرورت تعین تکلیف بحث معارض کشت و صنعت از سوی دولت تاکید کرد و گفت: مساحت خالص شرکت کشت و صنعت مغان ۲۷ هزار هکتار بوده و بحث اصلی ما بر سر قیمت واگذاری است و خواستار عادلانه شدن قیمت و همچنین استفاده از ظرفیت کامل اشتغال آفرینی در این شرکت پس از واگذاری هستیم.
خبرنگار: فرزاد تقی زاده

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, , , , , http://shahrkhan.ir/2080
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید