دکتر اسحق رسولی عنوان کرد:
تاریخ: ۱۲:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
شناسه خبر: 2093

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از "مسوولیت اجتماعی" به عنوان رویکرد جدید این دانشگاه نام برد و گفت: دانشگاه آزاد به دنبال نوآوری و تحول است به گونه ای که خود را با نیازهای روز جامعه تطبیق دهد.

به گزارش شهرخوان، اسحق رسولی در نشست خبری که پیش از ظهر یکشنبه ۲۱ مرداد به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در محل سالن اجتماعات دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد، با بیان این مطلب و ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: یقین داریم قلم های خبرنگاران در سرنوشت استان و کشور نقش اساسی دارد.

وی افزود: امیدواریم دانشگاه آزاد نیز در حوزه رسانه بتواند در استان اردبیل تعامل خود را با اصحاب رسانه حفظ و تقویت کرده و از ظرفیت های موجود برای کمک به حوزه رسانه استفاده نماید.

رسولی تدریس رشته های مرتبط با رسانه در دانشگاه آزاد اردبیل در سطح ارشد و دکترا را یادآوری کرد و گفت: این نشاندهنده ارتباط عمیق دانشگاه آزاد اردبیل با رسانه است.

این مسوول در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت موجود دانشگاه آزاد اردبیل، افزود: دانشگاه آزاد در دهه ۶۰ و تحت تاثیر شرایط فشار کنکور در کشور و به منظور پاسخ گویی به نیاز روزافزون تحصیلات دانشگاهی ایجاد شد.

رسولی تصریح کرد: امروز شرایط متفاوت بوده و هر داوطلبی در هر نقطه کشور به راحتی می تواند به تحصیلات دانشگاهی دست یابد، لذا دانشگاه آزاد اسلامی هم در رویکرد جدید بایستی در رسالت کاری خود تجدید نظر کرده و چشم اندازهای جدید برای خود تعریف کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل این تغییر رویکرد را چالش برانگیز خواند و تاکید کرد: دانشگاه آزاد به رغم همه مشکلات در این مسیر جدید می تواند موفق شود چرا که اکنون در جامعه به خصوص در استان اردبیل یک سرمایه عظیم اجتماعی ایجاد شده است و با استفاده از این ظرفیت می توان به اهداف رسید.

به گفته رسولی در سطح استان اردبیل تعداد ۶ واحد و ۶ مرکز و ۳ آموزشکده سماء در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان در حال فعالیت است که ۴۶۴ نفر عضو هیئت علمی فعال از جمله ویژگی های ممتاز این دانشگاه محسوب می شود.

وی تعداد کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل را ۵۴۶ نفر اعلام کرد و گفت: ۴۷۷ رشته محل شامل ۲۳ رشته در مقطع دکترای تخصصی، یک رشته دکترای حرفه‌ای، ۱۰۸ رشته کارشناسی ارشد و مابقی نیز در مقاطع کارشناسی و کاردانی در این دانشگاه دانشجو پذیرش می کند.

بیمارستان ۱۰۶ تختخوابی، سرمایه‌گذاری که در خدمت مردم است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از راه اندازی و درحال تجهیز بودن بیمارستان ۱۰۶ تختخوابه دانشگاه آزاد واحد اردبیل خبر داد و گفت: این بیمارستان در حال تکمیل بوده و با اتمام کار، این سرمایه گذاری در خدمت مردم خواهد بود و از این بابت خوشحال هستیم.

رسولی با اشاره به فعال بودن تعداد ۸۳ کارگاه مجهز در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل، اظهار کرد: تعداد ۱۰۷ مورد اختراع ثبت شده، یک هزار و ۲۲۶ مقاله ISI و ۵۶ عنوان کتاب منتشر شده توسط اعضای هیئت علمی با ۳ نشریه با رتبه علمی و پژوهشی، از جمله نکات کارنامه موفق و درخشان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل است.

وی سرمایه گذاری های مرتبط با مباحث توسعه استان اردبیل را از جمله مهم‌ترین مزیت های دانشگاه آزاد اردبیل عنوان کرد و گفت: واحد اردبیل علاوه بر نقش علمی، در هر نقطه از شهر جلوه ای از زیبایی بصری برای شهر نیز محسوب می شود.

رسولی با اذعان به اینکه دانشگاه آزاد در توسعه استانی نیز نقشی پررنگ داشته و برنامه ها و راهبردهای جدیدی در راستای نوآوری و رفع مشکلات جامعه و استان اردبیل داریم، افزود: دانشگاه آزاد با نگاه علمی و فرهنگی و همچنین سرمایه گذاری های دانش بنیان رو به جلو حرکت می کند و خوشبختانه رویکردهای سیاسی در دانشگاه آزاد در اولویت کارها نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از تعریف مسوولیت اجتماعی استانی، ملی و بین المللی برای دانشگاه آزاد استان خبر داد و گفت: در سطح مراکز و واحدهای استان اردبیل به دو حوزه مهم گردشگری و سلامت پرداخت شده است و در این دو حوزه نقش پر رنگی ایفا خواهیم کرد.

رسولی تصریح کرد: به عنوان مثال مرکز سرعین را به دانشکده گردشگری و یونی‌هتل تبدیل می کنیم که در عرصه گردشگری با استانداردهای جهانی و با بهره گیری از اساتید بین المللی فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اگر در راستای آموزش های مناسب در دانشگاه در حوزه گردشگری اقدام کنیم، تاثیر چشم گیری در توسعه این حوزه خواهد داشت، افزود: یک مزرعه در منطقه ای به اسم “حسن باروق” در نزدیکی شهر اردبیل با سرمایه گذاری دانشگاه آزاد به یک مجموعه زیبای گردشگری تبدیل می شود و در مشگین شهر نیز در جوار پل معلق مجموعه گردشگری در دست اجرا داریم.

برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اردبیل در ۴ حوزه مهم سلامت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در بحث سلامت برنامه‌ریزی ویژه ای داریم و دانشکده پزشکی واحد اردبیل که با قدمتی طولانی به وسیله پزشکان شریف استان راه اندازی شده است، در این حوزه فعالیت می کند.

وی حوزه های سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را از جمله برنامه های ویژه دانشگاه آزاد اردبیل بیان کرد و گفت: اعتقاد داریم این چهار حوزه نقش پایه در توسعه استان اردبیل دارد.

رسولی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: به امید خدا در حال ورود به عرصه های جدیدی هستیم که تاکنون هیچ جای کشور به این عرصه ها ورود نکرده اند و استارت کار خورده و فعالیت های رسمی مربوطه نیز ظرف دو ماه آینده آغاز می شود.

وی افزود: از جمله این اقدامات برنامه ریزی برای تبدیل دانشگاه آزاد اردبیل به بزرگترین ناشر علمی ایران و قرار گرفتن در ردیف سه ناشر بزرگ منطقه خاورمیانه است که در همین راستا حرکت ما به سمت واحدهای فناور و دانش بنیان خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل همچنین راه اندازی شرکت تعاونی دانشجویی و دانش آموختگان دانشگاه آزاد را از دیگر برنامه های مهم این دانشگاه بیان کرد و گفت: فعالیت های این تعاونی به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اردبیل واگذار می شود.
خبرنگار: فرزاد تقی زاده

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, , , http://shahrkhan.ir/2093
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید