رئیس شورای شهر اردبیل با بیان اینکه بیش از ۲۲ میلیارد تومان برای این پروژه پرداخت شده، گفت: اگر بخواهیم املاک را با مزایده به فروش برسانیم هیچ آهن فروشی حاضر نیست در قبال فروش آهن از ما ملک بخرد.

علیرضا پوستی

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: برای تکمیل پل قدس اردبیل نیازمند خرید آهن به ارزش ۲۰ میلیارد تومان هستیم که امیدواریم مسئولان استانی و کشوری در خرید آهن آلات برای تکمیل این پروژه کمک کار شورا و شهرداری باشند.

علیرضا پوستی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: دیروز در کمیسیون عمران شورا جلسه ویژه ای را برگزار کردیم تا پروژه پل قدس را که ماه هاست بلاتکلیف مانده مورد بررسی قرار دهیم تا تکلیف این پروژه بعد از گذشت سه ونیم سال از کلنگ زنی مشخص شود و بیش از این مردم اردبیل معطل این پروژه نشوند.

وی خاطرنشان کرد: قرارداد اولیه این پروژه ۴۸ میلیارد تومان بوده و تاکنون ۵۰ درصد پل قدس عملیاتی شده و نیمی از این مبلغ نیز به پیمانکار پرداخت شده است.

پل

رئیس شورای شهر اردبیل با بیان اینکه بیش از ۲۲ میلیارد تومان برای این پروژه پرداخت شده و دو میلیارد تومان سند نیز در دست پرداخت است، گفت: به دنبال راهکاری هستیم تا تکلیف این پروژه مشخص شود و پیمانکار بتواند تکمیل پروژه را در اولویت قرار دهد.

پوستی بیان کرد: در زمان عقد قرارداد مبلغ خرید آهن کیلویی ۱۲۵۰ تومان بوده که با افزایش چهاربرابری این مبلغ به ۵ هزار تومان رسیده که با این افزایش سرسام آور قیمت آهن دیگر توان خرید برای پیمانکار وجود ندارد و در سفر اخیر رییس جمهور درخواست تامین ۳۵ میلیارد تومان اعتبار دادیم که قرار است از طریق اوراق این تامین منابع انجام شود.

پل

وی ادامه داد: ما نمی توانیم در قبال خرید آهن ،اوراق پرداخت کنیم و تنها راه ما فروش املاک شهرداری است که این راهکار نیز با مشکل روبرو شده است.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: اگر بخواهیم املاک را با مزایده به فروش برسانیم هیچ آهن فروشی حاضر نیست در قبال فروش آهن از ما ملک بخرد و در کنار آن حدود اختیار شورا در ترک تشریفات ۳٫۵ میلیارد تومان است.

پوستی اظهار کرد: ۲۰ میلیارد تومان آهن برای پل قدس نیاز است و برای انتشار آگهی مزایده و خرید این میزان آهن با ترک تشریفات نیاز بایستی کمیته ای مرکب از شورا، شهرداری و نهادهای نظارتی بر این فرآیند نظارت کنند تا به صورت شفاف و روشن این خرید انجام شود.

میل گرد پروژه

وی خاطرنشان کرد: باید به شورا و شهرداری اختیارات قانونی داده شود تا نسبت به فروش املاک بدون ترک تشریفات اقدام کرده و امکان خرید آهن مورد نیاز فراهم آید که در این زمینه از استانداری اردبیل و ریاست محترم سازمان بازرسی استان درخواست مساعدت داریم.

رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: در صورت تامین آهن مورد نیاز که اصلی ترین مواد در تکمیل پل قدس است، این پروژه در نیمه اول سال آینده تکمیل شده و آماده بهره برداری خواهد شد.

پوستی در پایان گفت: شورا و شهرداری آمادگی فروش املاک خود را به ارزش ۲۰ میلیارد تومان برای خرید آهن آلات دارد اما انتظار می رود مسئولان امر برای گره گشایی در تکمیل پل قدس کمر همت بسته و شورا و شهرداری را یاری کنند.

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/21827