معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: ارتقای جایگاه اجتماعی استان مورد توجه جدی دولت بوده و برای این منظور برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت تدوین شده و همکاری با دانشگاه ها نیز در این زمینه در حال انجام است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل از نظر امنیتی در وضعیت سفید قرار داشته و یکی از امن ترین استان های کشور است.

علی نواداد افزود: با وجود ۳۸۰ هزار کیلومتر مرز زمینی با جمهوری آذربایجان آرامش کامل بر آن حاکم بوده و مشکلی از این بابت در استان وجود ندارد.

وی بیان کرد: روزانه سه هزار شهروند جمهوری آذربایجان از طریق مرز زمینی بیله سوار مغان به استان سفر می کنند و مراودات ۲ جانبه بین ۲ طرف همچنان در حال رشد و گسترش است.

وی بیان کرد: در زمینه کنترل مرزی مشکلی وجود ندارد و با نصب دستگاه ایکس ری در گمرک بیله سوار که در مرحله اجرایی می باشد کنترل بر ترددها کامل تر خواهد شد.

نواداد همچنین اظهار داشت: استان اردبیل در زمینه آسیب های اجتماعی در وضعیت نسبتا مناسبی قرار داشته و از لحاظ خشونت های سازمان یافته و اعتیاد در رتبه های آخر کشوری قرار دارد.

او تاکید کرد که در باره برخی معضلات اجتماعی از جمله طلاق ، نزاع های اجتماعی، حاشیه نشینی ، تکدی گری ، جمع آوری و درمان معتادادن متجاهر اقدام های مناسبی شده و کارهای پژوهشی خوبی نیز در این باره در حال انجام است.

معاون استاندار اردبیل همچنین از اختصاص ۴۰ میلیارد ریال برای احداث مرکز نگهداری و درمان معتادان در استان خبر داد و بیان کرد: با این اقدام کارها برای ساماندهی معتادان متجاهر سرعت خواهد گرفت.