سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از معرفی اردبیل به عنوان پایلوت پروژه‌های گردشگری کشور خبر داد.

نادر فلاحی اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌های کم‌نظیر این استان، اردبیل از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان پایلوت اجرای پروژه‌های گردشگری کشور انتخاب شده است.

وی افزود: به واسطه همین قابلیت‌ها ضروری است در اردبیل برندسازی جهانی شود که در این استان گردشگری پیرامون کوه سبلان با تاکید به آب‌های گرم معدنی عملیاتی شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: به منظور تحقق این مهم به غیر از فعالیت‌های استانی و ملی، انتظار می‌رود سازمان میراث فرهنگی کمک حال ما باشد.

فلاحی با اذعان به اینکه ۲۵ سایت گردشگری در حال مطالعه است، تصریح کرد: توسعه گردشگری اردبیل از محور شرقی به غربی به محور شمالی به جنوبی تغییر یافته و در این راستا حداقل دو یا سه پروژه در هر شهرستان تعریف شده است.

وی ادامه داد: استان اردبیل برای اجرای پروژه‌های ذکر شده نیازمند مساعدت استان و سازمان میراث فرهنگی در تامین اعتبار برای زیرساخت‌ها و پیشبرد برنامه‌ها است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین خواستار حذف بروکراسی زاید اداری از پروژه های گردشگری استان شد و تاکید کرد: صدور موافقت اصولی پروژه‌ها با ارزش بیش از چهار میلیارد تومان به استان تفویض شده و ضروری است موانع صدور مجوز مجتمع‌های گردشگری نیز رفع شود.

وی همچنین به ضرورت معرفی اردبیل به عنوان استان گردشگر تاکید کرد و افزود: در خصوص معرفی شهر گردشگر نیز اردبیل توانمندی های متعددی را دارا است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/2273