فرماندار خلخال گفت: عملیات اجرایی راه خلخال به ماسوله نیز به بالای ۸۰ درصد رسیده و حدود ۱۲ کیلومتر از آن آماده آسفالت شده و در صورت مساعد بودن شرایط جوی این طرح تا پایان امسال تکمیل می شود.

فرماندار خلخال گفت: راه های زمینی از زیرساخت های توسعه هر منطقه است و بر این اساس ساخت و بهسازی جاده ها در این شهرستان در چند سال اخیر شتاب گرفته است.

فریدون بابایی افزود: این جاده مناسب ترین مسیر برای ارتباط استان اردبیل با تهران است.

او گفت: فاصله خلخال تا منجیل در استان گیلان از طریق مسیر درام ۱۶۰ کیلومتر است و در صورت اجرای طرح راه اصلی در این مسیر مسافت اردبیل تا تهران به میزان چشمگیری کوتاه می شود.

بابایی اظهار داشت: تمام این مسیر از خلخال تا منجیل در حاشیه رودخانه قزل اوزن دارای مناظری دلپذیر و در مسیری هموار و بدون پستی و بلندی واقع بوده و در فصول سرد سال نیز از هوایی معتدل برخوردار است.

وی بیان کرد: راه گشایی این مسیر توسط بخش خصوصی به طول هفت کیلومتر تا بخش شال در حوزه استان اردبیل و ۲۰ کیلومتر در حوزه زنجان انجام شده است.

او گفت: در این مسیر ۶ دهنه پل وجود دارد که تاکنون چهار مورد از آنها به شکل کامل و یکی از آنها با ۸۰ درصد و دیگری با ۵۰ درصد پیشرفت در حال انجام می باشد.

فرماندار خلخال همچنین با اشاره به اقدامات دولت در راه سازی اظهار داشت: از مسیر ۷۵ کیلومتری راه خلخال به اسالم تاکنون ۲۲ کیلومتر که در حوزه استحفاظی استان اردبیل قرار دارد تعریض و تسطیح شده و یک کیلومتر باقی مانده نیز تکمیل می شود.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی راه خلخال به ماسوله نیز به بالای ۸۰ درصد رسیده و حدود ۱۲ کیلومتر از آن آماده آسفالت شده و در صورت مساعد بودن شرایط جوی این طرح تا پایان امسال تکمیل می شود.

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/2293