تاریخ: ۱۲:۱۵ :: ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
شناسه خبر: 2297

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: شورای پنجم از ارائه طرح‌ها و پیشنهادات کارگشا در حل مشکلات شهر اردبیل عاجز بوده و در این زمینه ضعف مشهودی را شاهد هستیم.

شورای پنجم از ارائه طرح و پیشنهاد راهگشا عاجز بوده است

حسین افسانه اظهار کرد: به غیر از بررسی طرح‌ها و لوایح در شورا کار خاصی در شورای پنجم انجام نشده است و ما توفیق آن را نداشتیم که یک تصمیم‌گیری اساسی و تاثیرگذار در مسیر توسعه و عمران و آبادانی شهر اردبیل داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شورای شهر وظیفه دامنه‌داری را در بررسی طرح‌ها و لوایح و ارائه پیشنهادات برای حل مشکلات شهروندان و رفع موانع توسعه شهری دارد که در قانون شوراها نیز وظیفه منتخبین مردم توجه به تدوین برنامه توسعه عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … در شهرها تعریف شده است.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: تنها بررسی چهار نامه و تصمیم‌گیری در مورد نامه‌های تخفیف‌دار وظیفه شورای شهر نیست بلکه ما باید در جلسات شورای شهر روی پیشنهادات و طرح‌های ارائه شده بحث و بررسی کارشناسی انجام دهیم تا با تصمیم‌گیری و اقدام کارشناسی روی طرح‌های پیشنهادی بتوانیم نتایج آن را برای اجرا به شهردایر ابلاغ کنیم.

افسانه گفت: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری در شورا به صورت جمعی و گروهی اتفاق می‌افتد تنها حرکت یک نفر از اعضای شورا در این زمینه راهگشا نخواهد بود و باید روی طرح‌های پیشنهادی با همفکری تمامی اعضای شورای شهر دیدگاه‌های اصلاح‌گرایانه مطرح تا به صورت جمعی تصمیم‌گیری انجام شده و کارها سامان یابد

وی تصریح کرد: در همه این حوزه‌ها ما ضعف مشهودی را در شورای شهر اردبیل مشاهده می‌کنیم به طوری که در این یک سال هیچگونه طرح و پیشنهاد و اقدامی در ارزیابی نقاط ضعف و قوت کارهای انجام شده در شهر رخ نداده است و شورای پنجم بیشتر گرفتار روزمرگی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل در مورد ارائه نشدن گزارش سه ماهه از فعالیت شهرداری اردبیل به شورای شهر بیان کرد: براساس بودجه سال ۹۷ قرار بود شهرداری هر سه ماه گزارشی از کارها و برنامه‌های اجرا شده را به شورا ارائه کند تا ما نقاط ضعف و قوت را بررسی و به شهرداری متذکر شویم که در این زمینه هیچگونه گزارش، اطلاعات و عملکردی به شورای شهر از طرف شهرداری ارائه نشده است.

برچسب ها لینک کوتاه
, http://shahrkhan.ir/2297
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید