رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل گفت: بنده دور پنجم شورای شهر اردبیل را عاجز و ضعیف ارزیابی می‌کنم چرا که در یکسال اخیر هیچ اقدامی برای حل مشکلات مردم و شهروندان انجام نشده است.

به گزارش شهرخوان، رحیم آقازاده اظهار کرد: واقعیت این است که خیر و برکت در تفاهم، تعامل و همدلی است و به عنوان نماینده مردم در مرکز استان با سابقه حضور در کرسی ریاست شورای استان بر این باورم رویکردها باید در شورای شهر آنقدر جامع، کلان و اساسی باشد تا مشکلات ریشه‌ای استان و شهرستان و شهر اردبیل برطرف شود.

وی با بیان اینکه همکاران ما متاسفانه از چنین ظرفیت، قابلیت و توان برخوردار نیستند و دیدگاه‌های سلیقه‌ای همراه با باندبازی‌ها و جناح‌بازی‌ها مانع از حرکت موثر شورا و احقاق حق واقعی مردم شده است، خاطرنشان کرد: در کمیسیون‌ها و کمیته‌های شورا و شهرداری باید هر کس بنابه تخصص، تجربه و توانمندی خود ورود پیدا کند تا به دور از دیدگاه جناحی و حزبی بتواند در حل مشکلات نقش ایفا کند اما در شورای شهر اردبیل فضایی به وجود آمده که هر کس به دنبال کسب پست و جایگاه خودش است و کمتر دلسوزی‌ها و توجه به تخصص‌ها و تجربه‌ها را شاهد هستیم.

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: اصلا شایسته نیست که عضو شورا همه چیز را برای خود بخواهد و یا در تشکیل هیئت رئیسه با یک نگاه حزبی و جناحی به سمتی حرکت کنیم تا با جلب نظر اعضای شورای شهر کار از دست افراد باتجربه و کاردان خارج شده و عده‌ای خاص تنها در این دایره قرار گیرند در حالی که به دور از جلسات پشت پرده باید تصمیم‌گیری‌ها شفاف و روشن اتفاق بیفتد تا اهالی رسانه و به تبع آن عموم مردم در جریان اتفاقات قرار گیرند.

آقازاده به درگیری لفظی خود با هاشمی عضو دیگر شورا بر سر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی از کم و کیف انتخابات روسای کمیسیون‌ها و قید آن بر روی یک برگه کاغذ اشاره کرد و گفت: این عضو شورا در حالی استفاده از یک برگه کاغذ را حیف و میل می‌داند که همین آقایان گلابی ۱۵ هزار تومانی، سیب ۱۰ هزار تومانی و موز ۱۰ هزار تومانی در جلسه می‌خورند و در آنجا هیچ حرف و حدیثی از بیت‌المال به میان نمی‌آید.

وی ادامه داد: همین افراد که با پول بیت‌المال شکم خود را پر می‌کنندمدعی حیف و میل اموال با استفاده از یک برگ کاغذ برای آگاهی‌بخشی بیشتر هستند در حالی که باید به عملکرد خود نظری دوباره بیندازند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل افزود: دور پنجم شورا آنقدر مجموعه عاجز و ضعیفی است که حتی در دوره‌های گذشته نظیر این ضعف و ناتوانی را شاهد نبودیم به طوری که بنده زمانی که ریاست شورای استان را برعهده داشتم در سفر به سایر استان‌ها توانمندی و کارآمدی شوراها را به عینه مشاهده می‌کردم که چگونه برای اعتلای شهر و دیار خود تلاش می‌کردند.

آقازاده تصریح کرد: با این تجارب امروز تاسف می‌خورم که در شورای شهر اردبیل یک نوع بی‌تفاوتی و سردرگمی در تصمیمات و طرح مشکلات مردم به وجود آمده و هر کس تنها به فکر دریافت حق‌الجلسه است و ما کمترین تحرک را در شورای شهر در بیان طرح‌ها و پیشنهادات راهگشا شاهد هستیم.

وی گفت: به نظر می‌رسد اقدامات اعضای شورای شهر اردبیل بیشتر از آنکه برای رضای خدا و جلب خشنودی مردم باشد بیشتر با یک نگاه حاشیه‌ای همراه است در حالی که بنده بارها اعتراض خود را به این رویکرد شور اعلام کردم و به صراحت گفتم به جای پرداختن به کارهای کوچک و پیش پا افتاده باید عزم خود را جزم کنیم تا از طریق منابع استانی و ملی به شهرداری کمک کنیم تا کارهای اساسی و زیربنایی را انجام دهد.

عضو شورای شهر اردبیل اظهار کرد: به جای نگاه به مسایل کلان اعضای شورا گرفتار روزمرگی شدند در حالی که باید عمده وقت شورا صرف بررسی طرح‌ها و لوایحی قرار گیرد که به نفع شهر و شهروندان بوده تا زمینه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های تحول آفرین فراهم آید.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: ما نه تنها درد مردم را فراموش کردیم بلکه حرکت‌های ما براساس نگاه جناحی و سیاسی تاسف‌بار است که ما چنین نگرشی را در انتخابات اخیر هیئت رئیسه شورای شهر اردبیل مشاهده کردیم.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/2330