اگر می‌خواهید به صورت گروهی و با هواپیما سفر کنید بهتر است هم قیمت بلیط هواپیما را به صورت گروهی و هم به صورت تک تک جستجو کنید.

فرودگاه هواپیما

شاید برای افرادی که مسافرت‌های محدودی را با هواپیما انجام می‌دهند خرید بلیط هواپیما و آگاهی از قیمت‌های آن اهمیت چندانی نداشته باشد. اما کسانی وجود دارند که به طور دائم با هواپیما به مسافرت می‌روند؛ به همین جهت هم آگاهی کاملی از شرایط و ترفندهای خرید بلیط هواپیما از علی بابا دارند. این مسافران حرفه‌ای راهکارهای موثری را برای خرید بلیط ارزان هواپیما به کار می‌بندند تا هزینه‌های سفرشان به طرز چشمگیری کاهش یابد. در ادامه با ما همراه باشید.

جستجوی بلیط برای تک تک اعضا

ممکن است گاهی اوقات برای سفر کردن، مسافرت دست جمعی را بر مسافرت انفرادی ترجیح دهید. اگر می‌خواهید به صورت گروهی و با هواپیما سفر کنید بهتر است هم قیمت بلیط هواپیما را به صورت گروهی و هم به صورت تک تک جستجو کنید. به این ترتیب شاید برای قیمت پایین تر بلیط هواپیما مجبور باشید با خطوط هواپیمایی مختلفی سفر خود را آغاز کنید و در مقصد به هم بپیوندید.

در روزهای میانی هفته پروازها را جستجو کنید

معمولا در روزهای پایانی هفته قیمت بلیط هواپیما افزایش می‌یابد. پس سعی کنید مسافرت خود را به وسط هفته موکول کنید و از روزهای پیک پرواز و مسافرت فاصله بگیرید.

 

هواپیمای فرودگاه

از پروازهای توقف‌دار نترسید

نیازی به گفتن ندارد که پروازهای توقف‌دار از پروازهای بدون توقف ارزان تر هستند. اگر تمایل به خرید بلیط ارزان هواپیما دارید حتما حواستان به پروازهای توقف‌دار باشد. حتی بهتر است پروازهایی را انتخاب کنید که توقفی طولانی دارند! چرا که در این صورت می‌توانید گشت و گذاری هم در شهر داشته باشید که خود مانند دو مسافرت محسوب می‌شود.

سفر در تعطیلات اجتناب ناپذیر است

همه ما دوست داریم که در ایام تعطیلات به مسافرت برویم و از روزهای تعطیل به نحو احسن استفاده کنیم. اما اگر می‌خواهید از تعطیلات لذت ببرید و در عین حال هزینه خرید بلیط هواپیما هم برای شما کاهش یابد بهتر است تاریخ رفت و برگشت سفر خود در تعطیلات را یک روز جا به جا کنید. مثلا در ایام نوروز تاریخ برگشت شما از سفر، ۱۴ یا ۱۵ فروردین باشد. به این ترتیب توانسته‌اید در هزینه‌های سفرتان صرفه جویی فوق العاده‌ای بکنید.

از جستجوی پروازهای رفت ایرلاین های متفاوت غافل نشوید

همان طور که می دانید در بسیاری از خطوط هوایی مختلف هزینه پرواز رفت و برگشت ارزان‌تر از پرواز یک طرفه است. اما برای آن که اطمینان شما بیشتر شود، بهتر است پروازهای رفت و پروازهای برگشت را به طور جداگانه جستجو نمایید تا با آگاهی کامل اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید. به این ترتیب می توانید هر کدام از موارد را که قیمت پایین‌تری داشت برای خرید انتخاب کنید.

علت سنگینی سر در هواپیما چیست ؟

از بلیط‌های چارتر غافل نشوید

در هر زمانی که می‌خواهید به سفر بروید حتما، هم قیمت بلیط‌های چارتری و هم قیمت بلیط های سیستمی را به طور هم زمان چک کنید! زیرا این یک باور غلط است که همیشه بلیط های چارتر از بلیط های سیستمی ارزان تر است. گاهی اوقات ممکن است در شرایطی که تقاضا زیاد است قیمت بلیط های چارتر به سرعت بالا برود و از بلیط سیستمی هم گران‌تر شود. پس بهتر است حواستان به تمامی پروازها باشد.

به دنبال اسم هواپیمایی‌های بزرگ نباشید

در بعضی مواقع ممکن است ایرلاین‌هایی را که اسمشان را هم نشنیده‌اید، پرواز مورد نظر شما را با قیمت پایین‌تری نسبت به ایرلاین‌های بزرگ ارائه دهند. پس حواستان به نام هواپیمایی ها و قیمت ارائه شده توسط آنها باشد.

 

کارت بانک

نگاهی به قیمت تورها بیندازید

اگر در مسافرت خود علاوه بر رزرو و خرید بلیط هواپیما به رزرو هتل هم نیاز دارید، بهتر است به پکیج تورها یا وب‌سایت‌هایی که امکان رزرو هتل را برای شما فراهم آورده است مراجعه کنید. سایت‌های مختلفی وجود دارند که امکان رزرو هتل و یا خرید تور را در دستور کاری خود قرار داده‌اند. به این ترتیب می‌توانید سفری راحت و بدون دغدغه را برای خود مهیا سازید.

خرید بلیط ارزان هواپیما

پرواز هواپیما در روزهای پایانی هفته یعنی سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه دارای تخفیف‌های بیشتری در خطوط هوایی مختلف می باشد. همچنین پروازهای شبانه و تاخیردار هم جز مواردی است که در بعضی اوقات تخفیف‌هایی برای آنها در نظر گرفته می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید با به کارگیری این ترفندها بلیط ارزان هواپیما خریداری کنید.

کنترل ظرفیت

معمولا ایرلاین‌های مختلف، موجودی صندلی‌های خود را از راه‌های مختلفی بررسی و مدیریت می‌کنند و آمار حاصل از این بررسی را با میزان تقاضا برای خرید و همچنین روند آن بررسی می‌کنند. همان طور که آگاهی دارید برای به فروش رفتن صندلی‌های یک هواپیما تکنیک و روش های مختلفی وجود دارد. پس اگر شما بتوانید کمی تاریخ و زمان رفتن به سفر خود را جا به جا کنید، از قیمت مناسب و حتی تخفیفات قابل توجهی بهره‌مند خواهید شد.

مقصد

می‌توانید تجربه سفر کردن از فرودگاه‌های کوچک را هم امتحان کنید. زیرا فرودگاه‌های بین المللی و بزرگ هزینه حق بیمه را هم به بهای بلیط شما اضافه می‌کنند. به این ترتیب اگر شما فرودگاه‌ها و شهرهای کوچک دیگری را برای مسافرت انتخاب کنید، می‌توانید هزینه‌های سفر خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید و حتی پول‌های خود را پس انداز کنید!

  پرینت

http://shahrkhan.ir/27194