شهرداری اردبیل از برگزاری هفدهمین همایش آئینی استقبال از محرم و تجلیل از پیرغلامان حسینی در اردبیل خبر داد و گفت این مراسم روز پنجشنبه ۱۵ شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشاء و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، پیرغلامان حسینی، عزاداران محلات ششگانه اردبیل و عاشقان حضرت اباعبدالله حسین (ع) برگزار خواهد شد.

 

به گزارش شهرخوان حمید لطف اللهیان در جلسه ستاد استقبال از محرم تصریح کرد: همایش آئینی استقبال از محرم و تجلیل از پیرغلامان حسینی پنجشنبه ۱۵ شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشاء و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، پیرغلامان حسینی، عزاداران محلات ششگانه اردبیل و عاشقان حضرت اباعبدالله حسین (ع) برگزار خواهد شد.

به گفته وی همایش استقبال از ماه محرم توسط شورای شهر و شهرداری اردبیل برای هفدهمین سال متوالی و در مسجد اعظم اردبیل برگزار خواهدشد.

شهرداری اردبیل با اشاره به اجرای برنامه های معنوی و آئینی در این همایش افزود: همچون سال های گذشته تجلیل از برخی پیرغلامان حسینی یکی از اصلی ترین بخش های این همایش است.

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم حسینی اردبیل از این مراسم طی سال های گذشته تصریح کرد: این همایش آغازی بر آئین های عزاداری در اردبیل بوده و هدف آن اشاعه فرهنگ تشیع و زنده نگه‌داشتن سنت ها و آیین های اصیل عزاداری محرم است.

لطف اللهیان تاکید بر فرهنگ انسان‌ساز عاشورا، ادای گوشه‌ای از مسئولیت سنگین تشیع راستین، حفظ و گسترش فرهنگ محرم و عاشورا را از دیگر اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

وی متذکر شد: زنده نگه داشتن فرهنگ عزاداری اصیل، پرهیز از خرافات، تبیین فلسفه شهادت، احیا فرهنگ فولکلور بومی و دعوت عموم مردم برای شرکت در عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) از دیگر اهدافی است که در برگزاری این همایش دنبال می شود.

 

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/2875