شهردار اردبیل تصریح کرد: همواره شور مردم اردبیل در برگزاری مراسم عزاداری عاشورایی نمادی از ظرفیت های عظیم و ارزشمند مردم این استان در زمینه فرهنگ و اعتقاد مذهبی و ترویج فرهنگ عاشورایی است.

 

به گزارش شهر خوان شهردار اردبیل گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم عزاداری حسینی در پایتخت حسینیت(اردبیل) اندیشیده شده و فضای شهر آماده عزاداری حسینی است.

هفدهمین آیین استقبال از ماه محرم که در مسجد اعظم اردبیل برگزار شد

حمید لطف‌اللهیان در هفدهمین آیین استقبال از ماه محرم که در مسجد اعظم اردبیل برگزار شد، تصریح کرد: همواره شور مردم اردبیل در برگزاری مراسم عزاداری عاشورایی نمادی از ظرفیت های عظیم و ارزشمند مردم این استان در زمینه فرهنگ و اعتقاد مذهبی و ترویج فرهنگ عاشورایی است.

شهردار اردبیل ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) به شهروندان ولایت مدار اردبیل و عاشقان اهل بیت(ع) ترویج فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی را بعنوان یک ضرورت مهم در جامعه بیان کرد.

وی ضمن قدردانی از ریش سفیدان، پیرغلامان حسینی و خانواده شهدا و تمامی کسانی که پشتیبان مراسم آیین استقبال از ماه محرم بوده اند،گفت: این مراسم مقدمه ای برای آغاز عزاداری حسینی است و امیدواریم امسال نیز بمانند سالهای گذشته عزاداری خوب و شایسته ای را در سطح شهر شاهد باشیم .

ترویج فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی یک ضرورت مهم در جامعه است

شهردار اردبیل همچنین بیان کرد: برخود وظیفه می دانم تا پیشاپیش از ایجاد هرگونه مشکلات در تردد دستجات و عزاداران حسینی به دلیل همزمانی ایام ماه محرم با پایان فصل کاری در شهر و با توجه به اهتمام و تلاش مجموعه شهرداری اردبیل بصورت شبانه روزی برای اتمام پروژه های شهری عذرخواهی کرده و پوزش بطلبم.

لطف اللهیان تاکید کرد: ترویج فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی بعنوان یک ضرورت مهم در جامعه محسوب می شود و کمترین تکلیفی است که بر عهده مسلمانان است که این تکلیف نیز برعهده تک تک نهادها می باشد.

وی گفت: امیدوارم در سایه همکاری شهروندان و دعای عزاداران حسینی، شهرداری اردبیل توفیق خدمت خالصانه را به شهروندان فهیم داشته باشد.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/2941