مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین مبلغ تسهیلات پرداختی به۵۳ طرح گردشگری و صنایع دستی را ۲۳ میلیارد ریال عنوان کرد وگفت: اعطای این تسهیلات ثمرات قابل توجهی داشته است.

 

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین از اعطای تسهیلات از محل طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری به ۵۳ طرح گردشگری و صنایع دستی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شهرخوان، منوچهر نورزاده افزود: در نیمه نخست سال ۷۰ طرح متقاضی تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد ۵۳ طرح موفق به دریافت تسهیلات شدند.

وی مبلغ تسهیلات پرداختی را ۲۳ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اعطای این تسهیلات ثمرات قابل توجهی داشته و منجر به اشتغال زایی در مناطق شهری و روستایی خواهد شد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین ادامه داد: علاوه بر این در نیمه نخست امسال ۲۵۰ پروانه تولید و ۲۰ کارت مشاغل خانگی صادر شده است.

به گفته نورزاده اشتغال زایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی و کارآفرینی در این عرصه از اولویت‌های اداره کل بوده و در شهرستان نمین به واسطه توانمندی‌های قابل توجه در حوزه صنایع دستی با جدیت دنبال می شود.

وی تاکید کرد: به منظور رونق صنایع دستی شهرستان عملیات مرمت و بازسازی ساختمان نمایشگاه صنایع دستی عنبران نیز با جدیت دنبال می شود.

او ادامه داد: بخش عنبران شهرستان نمین محل فعالیت هزاران هنرمند صنایع دستی بوده و می تواند به شهر جهانی گلیم تبدیل شود.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3015