رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از فعالیت ۲ هزار کارگاه آبخیزداری در کشور خبر داد وگفت: با توجه به اینکه بارقه‌های امید در حوزه آبخیزداری دیده می شود امروز بیش از یک هزار میلیارد تومان در دستمان پول داریم که باید در این حوزه کار شود.

 

به گزارش شهرخوان، خلیل آقایی در سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در اردبیل با اشاره به اینکه امروز بارقه‌های امید در حوزه آبخیزداری دیده می شود، خاطرنشان کرد: با هماهنگی استانها توانستیم از استانداری‌ها ۴۰۰ میلیون تومان جذب این حوزه کنیم. بطوریکه امروز بیش یک هزار میلیارد تومان در دستمان پول داریم که باید در این حوزه کار شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اضافه کرد: پوشش گیاهی تولید آب می کند و هرجا جنگل و پوشش گیاهی داشتیم در آن منطقه بارندگی زیادتر بوده ولازم است در کشور بصورت کارشناسی به بحث درختکاری بپردازیم تا از فرسایش خاک جلوگیری شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از فعالیت ۲ هزار کارگاه آبخیزداری در کشور خبر داد و گفت: این طرح‌ها با هدف جلوگیری از سیل و هدر رفت آب، گسترش پوشش گیاهی، بهبود شرایط اکولوژیکی، تغذیه سفره های آب زیرزمینی در ۳۳۰ شهرستان و ۶۳۰ حوزه آبخیز در دست اجراست.

وی گفت: امروز ما در حوزه آبخیزداری به دلیل حجم بالای کار به کمک همه پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان خوش فکر نیازمند است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3027