رئیس پلیس فتا فارس گفت: دانشجویی که اقدام به فحاشی استاد در فضای مجازی برای نمره کرده بود، در شیراز دستگیر شد.

اینترنت گوگل

شهرخوان: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس با اشاره به فحاشی یک دانشجو به استاد در فضای مجازی برای نمره در شیراز، در این باره اظهار کرد: یکی از جرائم فضای مجازی، توهین، افترا و نشر اکاذیب برای افراد حقیقی و حقوقی ماست و متهمان فضای مجازی به گمان اینکه هیچگاه شناسایی نمی‌شوند اقدام به ارتکاب جرم در این فضا می‌کنند.

او گفت: با شکایت استاد دانشگاهی مبنی بر توهین و فحاشی اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا فارس افزود: در بررسی و گرفتن استعلام‌ها مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد گروه در یکی از شبکه‌های اجتماعی و افزودن دانشجویان، اقدام به توهین و فحاشی به شاکی کرده بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از اقدامات فنی مشخص شد شخصی که اقدام به این امر کرده از شاگردان شاکی است.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهم پس از شناسایی، به این پلیس احضار و در مواجهه با قرائن و شواهد به جرم خود اعتراف کرد، ادامه داد: متهم هدف از این کار را انتقام گرفتن از استاد به علت نمره پایینی که در امتحانات به او داده بود، بیان کرد.

این مقام سایبری گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که رعایت نکردن اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

او افزود: کاربران در فضای سایبری باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بد‌گمانی و شک یا انتقام‌جویی و سرگرمی، برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند، زیرا همانطور که گفته شد مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ گزارش کنند.

  پرینت
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

http://shahrkhan.ir/30994