ساختمان شهرداری ما تبدیل به مهمانسرای شهردارانی شده است که آمدند و رفتند و فقط زحمت میزبانی شان برای ما باقی ماند.

به گزارش شهرخوان، از زمان شکل گیری شورای شهر ، ساختمان شهرداری ما تبدیل به مهمانسرای شهردارانی شده است که آمدند و رفتند و فقط زحمت میزبانی شان برای ما باقی ماند.
آقایان محترم شورای شهر! زحمات شما برای انتخاب شهردار ستودنی است اما چون حق جلسات شما از جیب ما مردم کنتور می اندازد جسارتا عرض می کنم مشکلات اصلی ما شهروندان عبارتند از:

۱- نظافت سطح شهر

۲-آسفالت معابری که خاکی است و بهسازی یا نوسازی آسفالت فرسوده معابر

۳- نگهداری فضای سبز موجود و توسعه فضاهای سبز در محلاتی که وجود ندارد

۴- احداث پارکهای تفریحی کوچک در املاک دارای کاربری فضای سبز در محلات فاقد فضاهای تفریحی

۵- اصلاح و بهسازی کانالهای انتقال آب واقع در حاشیه ی خیابانها و داخل کوچه ها و نظافت مستمر انها
۶- پازل چینی پیاده روهایی که هنوز خاکی هستند
۷- تسهیل فرآیند خدمات شهرداری به شهروندان و به حداقل رساندن بروکراسی اداری

۸- اخذ عوارض از محل هایی که قانون معین کرده است و مشخصا از مجموعه پل معلق

۹- شفاف سازی دخل و خرج شهرداری

۱۰- تعریض کوچه هایی که رضایت ساکنینش را جلب کرده اید.

اینهایی که برشمردم خواسته های حیاتی و اولویت دار ما از شهردار منتخب شماست.

اما به موارد زیر دقت کنید:
۱- به تصویب رساندن طرح تفصیلی شهر و آغاز خدمات رسانی قانونی و اصولی به حاشیه های شهر که تعلل در آن به انباشت مشکلات شهروندان و شهرداری منتهی شده است.

۲- تعیین تکلیف نهایی کاربری اراضی دارای کاربری فضای سبز و قلمستان

۳- استفاده ی بهینه از فضاها و اماکن شهرداری از جمله خود ساختمان شهرداری و هتل ساوالان

۴- ایجاد فرصت های درآمدزا با استفاده از فرصت تمام نشدنی گردشگری شهرستان و جذب سرمایه گذار با شرایط قراردادهای فاینانس و نه فروش املاک شهرداری
۵- تعامل و مبادله تفاهم نامه با اداراتی که در داخل شهر املاک قابل توجهی در تملک آنهاست، جهت استفاده ی بهینه از این فضاها به نفع توسعه و زیباسازی شهر ، از جمله شرکت توانیر(اداره برق) و نیروی انتظامی و …

۶- مطالعات لازم جهت شناسایی راهکارهای مناسب برای افزایش سطح همکاریهای عمومی شهروندان با مجموعه شهرداری و تعیین شرح وظایف اجرایی شهردار در این زمینه.

سروران گرامی! این مواردی عرض کردم و در واقع همه ی ماجرا هم نیست ، اما اولویت های اصلی هستند، وظایفی است که بر عهده ی شما اعضای محترم شوراست و شهردار بازوی اجرایی تصمیمات شما و حلقه ی آخر در این وظایف است.

اما جان کلام:

۱- پیشنهاد می کنم شهردار شهر ما را از نیروهای داخل شهرداری انتخاب کنید. چون هم به محیط کار اشرافیت کامل دارند، هم توجه به نیروهای داخل سازمان باعث ارتقای انگیزه کار و فعالیت در بخش های موازی و پایین دستی سازمان می شود، هم اینکه انصافا شهردارانی که تا به امروز آمدند هیچ وجه برتری نسبت به کارمندان عادی شهرداری نداشته اند،و هزار و یک دلیل دیگر.

۲- زمانی را که صرف برنامه گرفتن از افراد و رایزنی با این و آن برای انتخاب شهردار می کنید صرف گفتگو جهت راه اندازی کارهای برزمین مانده ای بکنید که بر عهده شماست اما آنها را از شهردار طلب می کنید و شش مورد از مهمترین شان را خدمتتان عرض کردم.

جسارت بنده را ببخشید اما شما هم گرفتار بازی انتخاب شهردار شده اید. و عملا همان نیروهای خدوم شهرداری امورات شهر را می چرخانند آنهم بدون شهردار!
شش نفر از شما بزرگواران هر کدام مسئولیت یکی از آن شش کار اصلی را بر عهده بگیرد و رییس محترم شورا هم هماهنگی های لازم و نظارت بر روند کار را برعهده بگیرد.

همه ی آنچه که عرض کردم یک درد دل بیش نیست و از دریچه نگاه یک دوست ، تقدیمتان شد وگرنه تصمیم درست البته که پیش شماست و انشاالله قرین صواب است.

علی جعفرزاده

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3136