رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: درسال جاری یک هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه‌تمام از محل اعتبارات عمرانی استان در دست اجرا بوده است و که حدود ۴۰۰طرح از این پروژه عمرانی درمناسبتهای مختلف ازجمله دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

 

به گزارش شهرخوان، داوود شایقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل که در سالن جلسات شیخ‌صفی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برای تخصیص اعتباراتی که از طریق بند «ز» تبصره ۵ قانون بودجه ۹۷ درنظر گرفته شده تا ۲۰ آذرماه سال جاری مهلت خواهند داشت تا موارد مورد نیاز را ارائه دهند، همچنین می‌بایست تا ۳۰ آبان ماه نیز مدارک لازم از سوی کارشناسان دستگاه‌ها در خصوص اعتبارات مورد نیاز عمرانی به اداره‌کل امور اقتصاد و دارایی استان تحویل داده شود.

وی افزود: در سال جاری یک هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه‌تمام از محل اعتبارات عمرانی استان در دست اجرا بوده و امیدواریم در مناسبت‌های مختلف از جمله دهه فجر سال جاری نزدیک به ۴۰۰ مورد از طرح‌های مذکور به مرحله بهره‌برداری برسند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به اینکه لایحه پیشنهادی بودجه سال آتی در آذرماه سال جاری به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد، از مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی استان اردبیل تقاضامندیم تا با افزایش تعامل خود با وزارتخانه‌ها نظرات تکمیلی خود را در مورد طرح‌های ملی ارائه دهند.

شایقی یادآور شد: چنانچه در بررسی طرح‌های ملی و ارائه جمع‌بندی‌های نهایی به حضور استاندار و معاونان استانداری در سازمان برنامه و بودجه نیاز باشد، سریعا مراتب از سوی دستگاه‌های اجرایی اعلام گردد تا با توجه به فرصت کم باقیمانده برای ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ از طریق دولت، وزارتخانه‌ها از نظرات و جمع‌بندی‌های نهایی دستگاه‌های استان اردبیل نیز بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت‌ مناسب دستگاه‌ها اولیت‌های بودجه‌ای سال ۹۸ در طرح‌های عمرانی به شکل مناسبی رعایت شده و با تخصیص مناسب اعتبارات جهش بزرگی در توسعه متوازن استان اردبیل برداشته شود.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3321