مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری اردبیل گفت: ۱۲ هزار میلیارد تسهیلات اعتباری برای اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال زا در روستاهای کشور در نظر گرفته شده است که از این اعتبار ۳درصد یعنی حدود ۵۰میلیارد ریال برای استان اردبیل است که امیدواریم با ارائه این تسهیلات بتوانیم طرح‌های اشتغال‌زای پایدار را در روستاهای استان ایجاد کنیم.

 

به گزارش شهرخوان، مسعود امامی‌یگانه اظهار داشت: در حال حاضر دو هزار طرح اشتغال در روستاهای اردبیل با ظرفیت ایجاد شغل برای ۵ هزار نفر اجرا می‌شود که در این زمینه اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زا اولویت اساسی است.

 ۵۰میلیارد ریال اعتبار به اردبیل برای اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال زا اختصاص یافت

وی با اشاره به این که ۱۲ هزار میلیارد تسهیلات اعتباری برای اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال زا در روستاهای کشور در نظر گرفته شده است که از این اعتبارات سه درصد به اردبیل اختصاص یافته است که با برآورد انجام یافته ۵۰ میلیارد ریال بوده است که امیدواریم با ارائه این تسهیلات گام بزرگی در توسعه روستاهای استان برداشته شود.

۲۱۸ طرح استان مربوط به شهرستان خلخال برای اشتغال است

مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری اردبیل گفت: ۲۱۸ طرح استان مربوط به شهرستان خلخال با اشتغال‌زایی ۲۰۰ نفر است که برای رسیدن به توسعه پایدار روستایی در تلاش هستیم تمام موانع و چالش‌ها را از سر راه برداشته و روستاهای استان اردبیل را به شرایط قابل قبولی در اشتغال‌زایی برسانیم.

امامی‌یگانه تصریح کرد: ۵۰ درصد روستاهای استان از شبکه آب سالم بهره‌مند هستند و ۸۸ درصد روستاهای استان از گاز طبیعی و راه مناسب بهره‌ند شده‌اند که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته تا بتوانیم مشکلات و محدودیت‌های مالی را برطرف کرده و در اختیار دهیاری‌های شهرستان‌ها قرار دهیم.

برای جلوگیری از مهاجرت معکوس نیازمند تدوین برنامه‌های مناسب هستیم

وی اظهار کرد: باید در نظر داشت که برای جلوگیری از مهاجرت معکوس نیازمند تدوین برنامه‌های مناسب هستیم چرا که روستاهای استان اردبیل ظرفیت مناسبی در بخش کشاورزی دارد که باید به این ظرفیت‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم و طرح‌های اشتغال‌زای پایدار را در روستاهای استان ایجاد کنیم.

مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری اردبیل گفت: مدیریت یکپارچه برای ایجاد توسعه پایدار شهری یک لازمه اساسی و مهم است تا بتوانیم از این طریق مشکلات و موانع توسعه روستاها را احصا و برای رفع این مشکلات راهکارهای مناسبی ارائه شود.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3352