تاریخ: ۱۲:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
شناسه خبر: 3472

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل با قدردانی از حضور ضیایی و مجرد به عنوان دو نماینده استان در شورای عالی استان‌های کشور گفت: قطعا منتخبین این استان در کنار رویا کنعانی به عنوان منتخب این مجمع در شورای عالی استان‌ها توانشان را بکار خواهند گرفت تا از حق و حقوق تک تک اعضای شورای استان به شایستگی دفاع کنند.

مجمع شوراهای بانوان استان اردبیل تشکیل شد

 

به گزارش شهرخوان، مجمع شوراهای بانوان استان اردبیل با حضور منتخبین مردم در شوراهای استان در فرمانداری اردبیل برگزار شد.

در این نشست مشورتی که رئیس شورای استان و سه عضو شورای شهر اردبیل نیز حضور داشتند با رای اکثریت اعضای حاضر از بین ۱۴ کاندیدا رویا کنعانی با کسب ۲۰ رای به عنوان نماینده بانوان استان به شورای عالی استان‌های کشور راه یافت.

در این جلسه که بیش از ۴۰ نفر از بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان اردبیل حضور داشتند علاوه بر انتخاب رویا کنعانی با ۲۰ رای، زهرا قدیمی با ۱۹ رای، سمیه زائدی با ۱۹ رای، مریم مهدوی پیرلو با ۱۷ رای، شهناز شاطری با ۱۶ رای، عالیه هژیر با ۱۴ رای و توران پادیاب با ۱۳ رای با رای اکثریت مجمع به عنوان اعضای اصلی انتخاب شدند.

در ادامه این جلسه تعیین هیئت رئیسه و نماینده عالی مجمع در دستور کار قرار گرفت که بانوان برهمین اساس لابی‌گری‌هایی را انجام دادند تا برای انتخاب هیئت رئیسه آماده شوند.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل در این جلسه اظهار کرد: نقش شوراها در ارائه راهکارهای پیشنهادی با هدف توسعه عمران در مناطق شهری و روستایی و اعتلای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مهم به نظر می‌رسد.

حق‌وردی کریمی خاطرنشان کرد: در مجموعه شوراها در حقیقت نخبگان و منتخبین مردم با احساس مسئولیت در این جایگاه حاضر شده و تمام تلاششان بر این است تا در سایه تعامل با دستگاه‌های اجرایی و هم‌اندیشی به افراد و مجموعه‌های تاثیرگذار بتوانند موانع را از پیش روی بردارند.

وی افزود: در بها دادن به جایگاه بانوان در شوراها مجمع مشورتی بانوان فعالیت خود را آغاز کرده که ما امروز با برگزاری این نشست و رای‌گیری ترکیب جدید این مجمع را مشخص و منتخب این مجموعه در جلسات شورای عالی کشور حاضر شد.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل با قدردانی از حضور ضیایی و مجرد به عنوان دو نماینده استان در شورای عالی استان‌های کشور تصریح کرد: قطعا منتخبین این استان در کنار رویا کنعانی به عنوان منتخب این مجمع در شورای عالی استان‌ها توانشان را بکار خواهند گرفت تا از حق و حقوق تک تک اعضای شورای استان به شایستگی دفاع کنند.

کریمی گفت: با توجه به اینکه زهرا قدیمی با مشاهده وضعیت جلسه و روند انتخاب هیئت رئیسه انصراف داده و جلسه را ترک کردند در حالی که ما با اکثریت قانونی این مرحله از انتخابات را برگزار کردیم و در نهایت شهناز شاطری از خلخال به عنوان رئیس مجمع، عالیه هژیر به عنوان نائب رئیس از شهرستان بیله‌سوار، سمیه زائدی از مشگین‌شهر به عنوان منشی اول، توران پادیاب از شهرستان کوثر به عنوان منشی دوم و مریم مهدوی از شهرستان گرمی به عنوان سخنگوی مجمع تعیین شدند.

وی خاطرنشان کرد: با انصراف زهرا قدیمی از هیئت رئیسه مجمع رویا کنعانی با اکثریت آرا به عنوان عضو اصلی نماینده مجمع عالی انتخاب شد و در صورت انصراف کتبی زهرا قدیمی قانونا ظریفه نورانی به عنوان نفر هفتم از شهرستان کوثر به عنوان عضو علی‌البدل مجمع بانوان معرفی خواهد شد.

برچسب ها لینک کوتاه
, , http://shahrkhan.ir/3472
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید