رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: نمایندگان استان و استاندار اردبیل باید دستگاه‌های اجرایی را موظف کنند تا بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنند.

 

به گزارش شهر خوان، علیرضا غریبی در نشست اعضای شورای شهر با نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر نه تنها اختیارات شوراهای شهر کافی به نظر نمی‌رسد بلکه در بسیاری از حوزه‌ها این اختیارات محدود و حتی گره‌گشای مشکلات نیز نیست.

وی بیان کرد: برخلاف قوانین مصوب و مصرح در عمل اختیارات شوراها بسیار ناچیز بوده و در کنار این محدودیت برخی کارشکنی‌ها نیز سبب شده تا شورای شهر به تناسب جایگاه قانونی خود نتواند به وظایف خطیر خود به درستی عمل کند.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: با وجود این محدودیت‌ها کارهای خوبی با پیگیری و تلاش شورا و شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در شهر اردبیل انجام شده که این اقدامات شاخص و موثر در مسیر جلب رضایت مردم محسوب می‌شوند.

غریبی تصریح کرد: به رغم تلاش شورا و شهرداری به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌های اجرایی در استان نه تنها پاسخگوی منتخبین مردم در شورا نیستند بلکه وظیفه خود را به گردن شورا می‌اندازند در حالی که انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان با حضور در پارلمان محلی در کنار پاسخ به نمایندگان مردم عملکرد خود را به شکل شفاف و روشن تبیین و تشریح کنند.

وی افزود: بعد از انتخابات شورای پنجم منتخبان مردم در دفتر بدری، نماینده مردم اردبیل در مجلس حضور یافته و مصرانه خواستند تا با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری دستگاه‌های اجرایی و دولتی بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنند ولی با گذشت بیش از ۱۵ ماه این خواسته عملیاتی نشده است.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: نمایندگان مردم استان در مجلس با همراهی سایر نمایندگان باید قوانینی را به تصویب برسانند تا در کنار حمایت از شهرداری با تزریق منابع دولتی دستگاه‌های اجرایی مکلف به پرداخت بدهی خود باشند که در همین شهر اردبیل بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های اجرایی را به شهرداری شاهد هستیم.

غریبی اظهار کرد: متاسفانه هیچ گونه همکاری و مساعدت در پرداخت این بدهی‌ها انجام نمی‌شود و مسئولان شهرداری به خاطر پرداخت نشدن این بدهی‌ها مجبور هستند از منابع درآمدی مردم بخش عظیمی از هزینه‌های خود را تامین کنند.

وی با اشاره به ضرورت پیگیری یک پروژه اساسی در شهر اردبیل با کمک نمایندگان شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین بیان کرد: انتظار می‌رود نمایندگان با تامین اعتبار این پروژه از محل بودجه دولتی این پروژه شاخص شهری را در اردبیل با همکاری شهرداری به انجام برسانند.

عضو شورای شهر اردبیل با تاکید بر ضرورت تصویب قانون مدیریت واحد شهری در مجلس افزود: با وجود اینکه در دوره‌های قبلی این لایحه در مجلس مورد بی‌توجهی قرار گرفته در این دوره انتظار می‌رود با مساعدت نمایندگان شاهد تصویب نهایی و عملیاتی شدن مدیریت یکپارچه شهری باشیم.

غریبی اظهار کرد: امیدواریم با تصویب قانون مدیریت شهری عرصه خدمت‌رسانی به مردم تسریع شده و بستر یک تحول اساسی را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3528