رئیس شورای شهر اردبیل گفت: خدمات شهری باید به طوری طراحی و پیاده‌سازی شود که به ارتقای سلامت شهروندان و اقشار مختلف مردم منجر گردد.

به گزارش شهرخوان، علیرضا پوستی تصریح کرد: توجه به شهرها تنها با توسعه بتونی و سخت افزاری میسر نشده و در کنار ارتقای مباحث فیریکی به توسعه مصادیق مرتبط با سلامت مردم و حفظ محیط زیست نیز توجه ویژه‌ای را نیاز خواهیم داشت.

وی افزود: یکی از مهمترین ارکان توسعه شاخص‌های سلامت مردم، افزایش زیرساخت‌های پیاده‌روی عمومی و مسیرهای دوچرخه سواری بوده تا مردم در قسمتی از میادین شهری به راحتی پیاده روی و ورزش کنند.

رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: پیش از این تعدادی از پیاده راه‌ها با بهره‌گیری از علم نوین و طرح‌های مطالعاتی در مناطق مختلف اردبیل راه اندازی شده و قسمتی دیگر نیز در دستور کار شهرداری اردبیل قرار گرفته است.

وی یادآور شد: طرح اجرای پیاده‌راه خیابان اسماعیل بیگ تا میدان عالی قاپو با سرعت در حال انجام بوده و چنانچه شرایط آب و هوایی مساعد شود، پیش از شروع فصل زمستان شاهد اتمام این طرح بزرگ گردشگری و ورزشی خواهیم بود.

پوستی در خصوص دلایل توجه جدی به میادین اطراف بقعه تاریخی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی توضیح داد: این اقدام در توسعه گردشگری منطقه و احیای شواهد تاریخی موجود موثر بوده و گامی بلند در راستای شناساندن هر چه بیشتر اردبیل به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی تلقی خواهد شد.

شهردار اردبیل ادامه داد: احیای هویت اردبیل و تاثیری که این استان در تاریخ کشور به یادگار گذاشته باعث خواهد شد تا شهروندان با چنین فرهنگ اصیل و تأثیرگذاری آشنا شده و در صیانت از آن با افتخار و انسجام مناسبی عمل کنند.

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3530