در اقدامی فرهنگی از یادمان خاندان موذن‌زاده اردبیلی در پارک آرتای این شهر رونمایی شد.

به گزارش شهرخوان، در راستای تکریم از جایگاه والای خاندان موذن‌زاده اردبیلی در عرصه فرهنگ و خدمتگزاری در درگاه اباعبدالله الحسین (ع)؛ یادمان این خاندان در پارک آرتا به بهره‌برداری رسید.

شهردار اردبیل در این خصوص تصریح کرد: ساخت یادمان خاندان موذن‌زاده با هدف تکریم و پاسداشت مشاهیر و مفاخر شهر از یک سال پیش آغاز شده بود که امروز در پارکی در محل زندگی این فقید به بهره‌برداری رسید.

حمید لطف‌اللهیان با اشاره به فرهنگ غنی و پیشینه پرافتخار اردبیل، افزود: با توجه به اینکه از دیر باز اردبیل مهد پرورش مشاهیر ومفاخر بوده به هراندازه که چنین یادمان‌هایی در سطح شهر نصب شود، بازهم کمبودهایی احساس خواهد شد.

شهردار اردبیل ادامه داد: صدای خاندان موذن‌زاده در مدح و ستایش اهل بیت (ع) نه تنها در شهرحسینی اردبیل بلکه در جای جای کشور همواره ماندگار بوده و همگان به داشتن چنین مفاخری افتخار خواهیم کرد.

وی از نصب دیگر المان‌های مختص قهرمانان و مفاخر اردبیل در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: میدان سلیم موذن‌زاده اردبیلی نیز در ضلع جنوبی نمایشگاه بین‌المللی کلنگ زنی شده که تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

لطف‌اللهیان با تاکید بر معرفی مفاخر و فرهیختگان اردبیلی به عنوان هویت و پیشینه منطقه، افزود: همزمان با انجام کارهای عمرانی اقدامات متعدد فرهنگی در شهر تداوم داشته و تلاش می‌کنیم تا در معرفی و شناساندن هر چه بهتر فرهنگ غنی اردبیل بهتر از گذشته ظاهر شویم.

 

 

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3571