مدیر منطقه ۳ شهرداری اردبیل از اتمام عملیات کانال کشی و جوب کشی در منطقه ۳ خبر داد.

به گزارش شهرخوان، صاحبعلی رام تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف منطقه ۳ در برنامه‌های عمران شهری، اجرا و تکمیل کانال‌های سنگی و جوب کشی جهت هدایت آبهای انهار کشاورزی و آبهای سطحی بخصوص در محل‌های بحرانی است.

وی گفت: کانال‌های سنگی جاده تبریز، کانال ملایوسف به سمت ملاباشی، چهار راه حافظ تارودخانه بالیخلی، خیابان مدیریت کارشناسان تا داخل ملاباشی، میدان کاج شهرک ساحلی تا شهرک استانداری از جمله مکان‌هایی بوده که عملیات کانال کشی در این مکانها به اتمام رسیده است.

مدیر منطقه ۳ شهرداری اردبیل همچنین از اجرای جدول در خیابان دسترسی کارشناسان در بزرگراه بسیج،خیابان آذربایجان در شهرک آزادی، خیابان حمزه زاده در حافظ و خیابان تعویض پلاک در ملاباشی خبر داد و گفت: طبق برنامه مصوب این پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی به اتمام رسیده اند.

رام در خصوص اجرای طرح تعریض و بازگشایی معابر در منطقه ۳ بیان کرد: تعداد زیادی از املاک واقع شده در طرح تعریض خیابان شهدای ملاباشی در ایام گذشته تملک و تخریب شده و تنها تعداد کمی از این املاک باقی مانده که موضوع در دستور کار قرار دارد.

مدیر منطقه ۳ شهرداری اردبیل با اشاره به اینکه ۹ محور تکلیفی در راستای توسعه و بازگشایی معابر و تسهیل در عبور و مرور و همچنین بهبود و روانسازی ترافیک شهری تعریف شده بود گفت: تملک ، بازگشایی و خیابانکشی ۲۰ متری شهرک نیستان ، ۲۰ متری تعویض پلاک و ۲۰ و ۲۲ و ۳۰ و ۳۲ متری محله ملاباشی ، خروجی اردبیل به تبریز ، ۱۰ متری جنب صخره شهرک ساحلی و ۳۵ متری شهرک نادری جز پروژه هایی است که قسمت اعظمی از این پروژه ها به اتمام رسیده و به زودی افتتاح خواهد شد.

وی گفت: بارزترین هدف تعیین شده در حوزه عمرانی که با تحقق صد در صدی مواجه است ساماندهی و بهسازی معابر منطقه با اجرای ۱۶ هزار متر طول جدولگذاری ، ۲۶۰ هزار متر مربع زیرسازی و ۱۵۷ هزار متر مربع آسفالت ریزی می باشد که این ارقام در صورت مساعدت جوی تا پایان سال قابل افزایش است.

رام همچنین به پیاده رو سازی ویژه نابینایان اشاره کرد و افزود: مسیرهای ویژه معلولین در پیاده روهای محدوده میدان شفا ، بلوار سربازان گمنام امام زمان عج (بسیج – ارتش) ، خیابان شهدای آب و برق ، بزرگراه شهدا از چهارراه حافظ تا چهارراه باهنر ، خیابان آذربایجان و خیابان حافظ مناسب سازی شده است.

مدیر منطقه ۳ شهرداری اردبیل با تاکید به لزوم ایجاد بسترهایی برای ارتقا نشاط اجتماعی گفت: در سال جاری در حوزه فضای سبز و زیباسازی سیمای شهر از لحاظ توسعه، احداث، نگهداری و مرمت اقدامات موثری انجام یافته است.

رام عنوان کرد: بهسازی بوستان صدف، بنفشه، باغ مارال، بدنه بلوار علی دایی ، فاز دوم بوستان رز، پارک‌های نیستان و آذربایجان، لچکی های شهرک نادری و شهرک ساحلی از جمله دیگر اقدامات عمرانی توسط شهرداری منطقه ۳ بوده و با هدف روشنایی و زیباسازی معابر برج های نورانی و المان‌های روشنایی و مبلمان پارکی و شهری در سطح منطقه نصب شده است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/3610