در جلسه ستاد اقامه شهرداری اردبیل مطرح شد؛
تاریخ: ۱۳:۴۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
شناسه خبر: 3638

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری اردبیل از فضاسازی مناسب شهری در راستای ترویج فرهنگ شهر خبر داد.

فضاسازی مناسب محیطی و شهری نماز در اردبیل

به گزارش شهرخوان، مجتبی لاله در جلسه ستاد اقامه نماز شهرداری اردبیل که به ریاست مدیر ستاد اقامه نماز استان و با حضور مدیران مناطق و سازمان ها تابعه برگزار شد، تصریح کرد: فضاسازی شهری و تبلیغات محیطی با نصب بنرهای حاوی محتوا با هدف ترویج فرهنگ نماز و ادای این فریضه ی الهی انجام خواهد گرفت.

وی فضا سازی اداری و شهری را راهی برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز دانست و افزود: با توجه به ایجاد ستاد اقامه نماز در شهرداری اردبیل، این نهاد نیز در حیطه مسئولیت خود در راستای فرهنگسازی برای نماز تلاش خواهد کرد.

لاله با بیان اینکه هر روز نماز جماعت در نمازخانه شهرداری اردبیل برگزار می شود،از برگزاری زیارت عاشورا در صبح هر پنج شنبه با حضور پرشور کارکنان شهرداری خبرداد.

اله شکر عبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه گفت: طی بازدید از نمازخانه های داخل شهر و مجموعه گردشگری شورابیل از لحاظ نظافت و خدمات این نمازخانه ها قابل تحسین بوده و شایسته نیست نمازخانه های ورودی شهر تبدیل به غذاخوری و یا خوابگاه باشد.

وی با تاکید بر مناسب سازی فضا در مناسبت های مذهبی و ادای نماز اول وقت نیز افزود: نماز تاثیربسزایی در زندگی فردی و اجتماعی انسانها دارد و ضروری است فرهنگ نماز بیش از این در شهر ترویج و توسعه یابد.

در این جلسه هریک از مدیران مناطق و سازمانهای تابعه به تشریح وضعیت موجود نمازخانه های حوزه خود پرداخته و کم وکاستی های خود را مطرح کردند.

برچسب ها لینک کوتاه
, , http://shahrkhan.ir/3638
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید